מעלות: "סכנה ברורה לאי עמידה בהתחייבויות אדרי-אל גם בהמשך"

חברת הדירוג הפחיתה היום את דירוגה של חברת הנדל"ן שבשליטת גבי אדרי ל-SD – חדלות פירעון סלקטיבית, על רקע אי העמידה בתשלום הקרן לבעלי האג"ח אתמול ■ מעלות: גם אם החברה תמכור חלק מנכסיה תהי לה בעיה לעמוד בתשלום החוב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת הנדל"ן אדרי-אל עומדת בפני סכנה ברורה לאי עמידה בשאר התחייבויותיה במהלך המשך 2013, כך מזהירים היום (ג') בחברת הדירוג S&P מעלות לנוכח אי עמידתה של החברה, שבשליטת גבי אדרי, בפירעון המלא של תשלומי האג"ח מסדרה א' אתמול. במעלות הפחיתו את דירוגה של אדרי-אל לרמה של SD - חדלות פירעון חלקית, וכן את דירוג סדרה א' לחדלות פירעון (D) ואת דירוגה של סדרה ב' המגובה בביטחונות לרמה של טריפל C.

אתמול הייתה אמורה אדרי-אל לפרוע תשלום קרן וריבית בסך של כ-19 מיליון שקל למחזיקי האג"ח מסדרה א'. אולם, בשל מחסור במקורות נזילים הודיעה החברה שתפרע כ-4 מיליון שקל מהסכום ואת היתרה תשלים במועד מאוחר יותר. שטר הנאמנות של אג"ח סדרה א' מקנה לאדרי-אל ארכה של 45 יום על מנת לעמוד בתשלומים, טרם העמדתו לפירעון מיידי.

למרות הדחייה האפשרית, במעלות ספקניים לגבי יכולת החברה לפרוע את החוב, אלא אם יוזרם הון חיצוני, למשל על ידי בעלי השליטה. "לחברה לא יהיו מקורות מספקים לפרוע את מלוא ההתחייבויות כלפי מחזיקי אג"ח א'", הדגישו בחברת הדירוג. כמו כן ציינו שהסבירות לכשל פירעון בטווח הקצר באג"ח סדרה ב' - שמועד הפירעון שלהן הוא ב-10 ליולי - גברה.

גבי אדריצילום: סיון פרג'

במעלות מדגישים גם שאם אדרי-אל תמכור כמה מנכסיה לעמידה בתשלומים, הם אינם צפויים להספיק לפירעון חובותיה - 16 מיליון שקל לאג"ח מסדרה ב' בתחילת יולי, ו-15 מיליון שקל לאג"ח מסדרה א' שלא נפרעו אתמול. "בהינתן הפער שקיים בין מקורות החברה לשימושים שלה, אנו סבורים כי החברה עומדת בפני סכנה ברורה לאי עמידה בשאר התחייבויותיה", הדגישו במעלות.

בעיותיה של אדרי-אל, שמנייתה צנחה ב-65% במהלך 5 השנים האחרונות והיא חייבת למחזיקי האג"ח כ-340 מיליון שקל, החלו לאחר שתזרים המזומנים של החברה מפעילות הנדל"ן קטן, בעוד היא עמדה בפני עומס בהתחייבויותיה השוטפות. נכון לסוף הרבעון הראשון, בקופת החברה היו כמיליון שקל מזומנים ונכסים פיננסים שונים.

העסקה שאמורה הייתה לייצר תזרים מזומנים מספיק לפירעון תשלומיה הנוכחיים של אדרי-אל היא מכירת שטחי המסחר שבבעלותה בדיזינגוף סנטר ובקריית שמונה לידי קרן הנדל"ן ריט 1. אולם, העסקה בוטלה בחודש שעבר לאחר שלא הוסרו השעבודים על הכנסים על ידי הנאמן של מחזיקי האג"ח מסדרה ב', שהנכסים משמשים עבורם כבטוחה. תמורת המכירה - 175 מיליון שקל - הייתה אמורה לייצר לאדרי-אל תזרים פנוי של 35 מיליון שקל.

מניית אדרי-אל ב-5 השנים האחרונות

כתוצאה מביטול העסקה, חברת הדירוג S&P מעלות נאלצה להפחית את דירוגה של אדרי-אל ל-CC והתריעו על חדלות פירעון. במעלות צפו כי אדרי-אל תתקשה משמעותית לפרוע את חלויות האג"ח שלה ביוני, והעריכו שקיימת סבירות גבוהה לכך. "בחינת המקורות והשימושים של החברה מביאה אותנו למסקנה כי ללא מימוש נכסי הליבה ובנוסף השגת מקורות כספיים ודאיים נוספים, היא תתקשה בפירעון חלויות האג"ח כבר ב-2013", נכתב בחודש שעבר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker