מפולת בשוק האג"ח הממשלתי: הארוכות יורדות ב-0.8%

בכיר בשוק ההון: " אין מדובר במשבר פיננסי או אירוע שמלחיץ את המשקיעים אלא מימוש רווחים" ■ דודי רזניק מלאומי שוקי הון :"עליית התשואות תואמת את המגמה העולמית בשוק האג"ח האפיק מתחיל להיראות אטרקטיבי להשקעה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מפולת בשוק האג"ח באחד העם: אגרות החוב הממשלתיות השקליות ל-10 שנים נסחרות בירידה של 0.8% ותשואה של 3.91%. אגרות החוב הממשלתיות הצמודות לתקופה זהה נופלות ב-0.82% לתשואה של 1.64%. הירידות תואמות את עליית התשואות בשוק האמריקאי.

בבוקר עוד נסחרו אגרות החוב בשוק האמריקאי עם תשואה של 2.2%. אולם בשעות האחרונות, לקראת תחילת המסחר בארה"ב, עלו התשואות באגרות החוב הממשלתיות ל-10 שנים בארה"ב ל-2.3%  - עלייה חדה של ,0.1%. בעקבות זאת נגרם הפסד של 0.8% למחזיקי האג"ח בתיק. כך, המרווח בין האג"ח האמריקאי לאג"ח הישראלי נשמר.

בשבועיים האחרונים חוו המשקיעים ירידות חדות בכלל שוקי האג"ח בעולם. החל במדינות המפותחות ועד המדינות המתפתחות. "חששות המשקיעים מהפסקת רכישות האג"ח על ידי הבנק הפדראלי בארה"ב הובילו כעת למעין כדור מתגלגל שמייצר מיני מפולת בשוק הסולידי הישראלי", מסביר דודי רזניק, מנהל דסק מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון.

דודי רזניקצילום: אסף שילה / ישראל סאן

לשיטת רזניק, שוק האג"ח אטרקטיבי להשקעה במחירים הללו. עוד ציין כי ההנפקה הקרובה של חברת חשמל, המתעתדת לגייס מיליארד שקל בחו"ל גורמת למשקיעים לפעול בשוק הנגזרים (IRS) על העקום השקלי. הדבר דוחף את התשואות כלפי מעלה ואף מחזק את הדולר אל מול השקל.

בכיר אחר, המנהל כספים בקרנות אג"ח ישראליות, ציין כי "אין מדובר במשבר פיננסי או אירוע שמלחיץ את המשקיעים. ראינו בשנה האחרונה עליות נאות בשוק האג"ח, ונראה כעת כי המשקיעים מעדיפים לממש את הרווחים. עליית התשואות בשוק בארה"ב נובעת מהחשש מהקטנת ההרחבה הכמותית ומהציפיות של המשקיעים בעולם כי הכלכלה האמריקאית תתאושש בקצב מהיר יותר ותגרור העלאת ריבית" .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker