ורטהיים וחץ הזרימו לאלוני חץ 55 מיליון שקל בהנפקה

חברת הנדל”ן גייסה בשלב המוסדי של ההנפקה כ-230 מיליון שקל - סכום הגבוה בכ- מסכום הגיוס המינימלי שתוכנן.
החבילה הונפקה במחיר אפקטיבי של 23.36 שקל למניה, המגלם לאלוני חץ שווי שוק של 2.9 מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל”ן אלוני חץ השלימה שלשום בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת מניות ואופציות למניות. החבילה בהנפקה כללה 100 מניות במחיר מינימלי של 25 שקל למניה ו–50 כתבי אופציה ‏(מסדרה 10‏) ללא תמורה.

בסך הכל גייסה אלוני חץ בשלב המוסדי כ–232.5 מיליון שקל - סכום הגבוה בכ–80% מסכום הגיוס המינימלי שתוכנן - כ–125 מיליון שקל. החבילה הונפקה במחיר אפקטיבי של 23.36 שקל למניה ‏(כלומר, הנחה של כ–5% על מחיר המניה בבורסה‏) המגלם לחברה שווי שוק של כ–2.9 מיליארד שקל.

בעלי השליטה בחברה הזרימו בהנפקה כ–55 מיליון שקל מתוך 232.5 מיליון השקלים - סכום נמוך משיעור אחזקתם. ואולם, מכיוון שהיקף ההנפקה הכולל צפוי להגיע לכ–10% ואולי אף פחות משווי השוק של אלוני חץ, בעלי השליטה אינם צפויים להידלל באופן מהותי. ורטהיים אחזקות, בראשות מוזי ורטהיים ‏(מבעלי שליטה בבנק מזרחי טפחות וקוקה־קולה ישראל‏), המחזיקה בכ–24.7% מאלוני חץ הזרימה כ–30 מיליון שקל, ונתן חץ, המשמש מנכ”ל החברה ומחזיק בכ–21% מהון המניות, הזרים כ–25 מיליון שקל.

שאר הסכום גויס מהגופים המוסדיים, ובהם אלטשולר שחם, מנורה, מגדל והפניקס שקנו מניות באמצעות תיק הנוסטרו ‏(השקעות עצמיות‏), וילין לפידות. היום או מחר צפוי להתקיים השלב הציבורי בהנפקה, וסכום הגיוס הכולל עשוי להגיע לכ–280–300 מיליון שקל. את ההנפקה מובילים אי.בי.אי חיתום ולידר שוקי הון, ובקונסורציום נכללים ברק קפיטל חיתום, לאומי פרטנרס חתמים, אקסלנס חיתום, רוסאריו קפיטל, מיטב הנפקות וכלל חיתום.

נתן חץצילום: דודו בכר

בתגובה להנפקה אמר חץ: “אני מודה למשקיעים שלקחו חלק בהנפקה זו ורואה בכך הבעת אמון חשובה באלוני חץ ובדרכה. גיוס הון אינו דבר של מה בכך בחייה של חברה, ובמיוחד גיוס הון בהיקף נכבד של כ–230 מיליון שקל, וזאת על רקע חוסר הוודאות השורר בשווקים בעולם. אנו מרוצים מהביצוע המהיר והמוצלח של הנפקת המניות, אשר מטרתה היא חיזוק ההון של הקבוצה, בין השאר, על רקע השקעתנו הצפויה ב–CARR האמריקאית”.

השקעה של 300 מיליון דולר ב–CARR

אלוני חץ מצויה בימים אלה בעיצומה של השלמת עסקה גדולה שבעקבותיה תיכנס לראשונה להשקעה וניהול בנייני משרדים באזור וושינגטון. אלוני חץ תשקיע כ–300 מיליון דולר ב–CARR Properties תמורת הקצאה של 45% מהחברה לצד אחזקה דומה בקרן נדל”ן של ענקית הבנקאות האמריקאית 45%‏) JP Morgan‏) עם שותפים נוספים. במועד העסקה יהיו בבעלותה ‏(המלאה או החלקית‏) של CARR הפרטית 20 בנייני משרדים בשווי של כ–1.1 מיליארד דולר, המניבים NOI ‏(הכנסה תפעולית שנתית נטו‏) של כ–68 מיליון דולר; חלקה של CARR הוא כ–714 מיליון דולר, מה שמניב לחברה NOI של כ–44 מיליון דולר בשנה.

בעקבות מימוש השקעות בחברות אקוויטי 1 האמריקאית, FCR הקנדית ו–PSP השווייצית ולאחר קבלת דיווידנדים מחברות אלה ומאמות השקעות, לאלוני חץ יש כיום יתרות מזומנים המכסות את כל ההשקעה הצפויה בלי צורך לגייס הון זר או לנצל קווי אשראי בנקאיים. הבעלים של אלוני חץ אינם מעוניינים להגדיל את מינוף החברה ‏(היחס בין חוב פיננסי נטו לסך תיק ההשקעות נע כיום סביב 45%‏), ולכן ביצעו הנפקת מניות ואופציות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker