מאבק השליטה ב-DSPG: בעלי המניות התכנסו להחליט על עתידה

באסיפה שנערכה אתמול בערב בניו יורק הציגה הנהלה החברה את ההשלכות של ניסיון ההשתלטות מצד קרן סטארבורד ■ 
הקרן דורשת שיו”ר החברה ב-17 השנים האחרונות, אלי איילון, יתפטר מתפקידו

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רגע ההכרעה על עתידה של DSPG, מפתחת שבבי הקול לתעשיית הסלולר והטלפוניה הביתית הנסחרת בנאסד”ק, מגיע אל סופו - בשעת כתיבת שורות אלה מתכנסים בעלי המניות של החברה בניו יורק על מנת להחליט על עתידה.

האסיפה מתרחשת עקב ניסיונה של קרן הגידור סטארבורד ‏(Starboard Value‏) להשתלט על החברה כדי להגדיר עבורה אסטרטגיה חדשה. הקרן ביקשה מבעלי המניות לחתום על מכתב Proxy Card המייפה אותה לייצג אותם. מדובר במסמך שבו בעלי המניות אוספים חתימות ומעניקים לגוף מסוים להצביע במקומם. כרטיס פרוקסי הוא מהלך מקובל בתהליכי השתלטות עוינת.

כרגע מתנהל מאבק על איסוף חתימות בין DSPG לבין סטארבורד, שעתידו עדיין לא הוכרע, המאבק בין שני הצדדים החל לפני יותר משנה לאחר שהקרן אספה בחשאי מניות של DSPG כדי להגיע לעמדת השפעה בדירקטוריון.

בחודשים הקודמים הושגה בין הקרן להנהלת החברה פשרה, שבמסגרתה צורפו לדירקטוריון של DSPG שני נציגים של סטארבורד. עם פקיעת ההסכם אתמול, יזמה הנהלת DSPG מהלך מנע וזימנה את אסיפת בעלי מניות. באסיפה הציגה ההנהלה את ההשלכות של ניסיון ההשתלטות מצד סטארבורד. הקרן דורשת שיו”ר חברת DSPG ב–17 השנים האחרונות, אלי איילון, יתפטר מתפקיד יו”ר החברה וישמש בה רק כדירקטור מן המניין.

אלי איילון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker