שערוריית החלפת התרופות של טבע: חשד לעוד 2 מקרי מוות

אתרי האינטרנט בצרפת מדווחים על 2 מקרי מוות נוספים של חולים שטופלו בתרופות גנריות של טבע ועל מקרים נוספים של אשפוז חולים ■ משטרת צרפת ומשרד הבריאות הצרפתי חוקרים חשד שלמקרי המוות יש קשר לטעות באריזת שני סוגים של תרופות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

חברת טבע הולכת ושוקעת לתוך שערוריה שמרכזת תשומת לב ציבורית רבה בצרפת ועלולה לסבך אותה בתביעות ענק. אתרי האינטרנט בצרפת מדווחים על 2 מקרי מוות נוספים של חולים שטופלו בתרופות גנריות של טבע ועל מקרים נוספים של אשפוז חולים.

משטרת צרפת ומשרד הבריאות הצרפתי חוקרים חשד שלמקרי המוות יש קשר לטעות באריזת שני סוגים של תרופות גנריות של טבע במפעלה של החברה בסנס שבצרפת.

בסוף השבוע שעבר התגלו שתי אצוות שבכל אחת מהן 95 אלף אריזות של התרופה הגנרית Furosemide, שהיא תרופה משתנת לחולים הסובלים מאי ספיקת לב כרונית ומבצקות - כשבתוכן הונחה בטעות הגירסה הגנרית של טבע לתרופה Zolpiclone שהיא תרופה נגד נדודי שינה.

מנכ"ל טבע, ג'רמי לויןצילום: רויטרס

המקרה התגלה על ידי רוקח שאחד מלקוחותיו שמטופל בתרופה נגד אי ספיקת לב דווח על ישנוניות חריגה. זמן קצר אחר כך דווח על מקרה מוות של חולה בן 92 במרסיי שטופל בתרופה זו.

המקרים גרמו למשיכת שתי האצוות מהשוק ביום שישי שעבר בהוראת רשות הבריאות והתרופות של צרפת (ANSM), אולם על פי חשדו של משרד הבריאות הצרפתי שבודק את המקרים, אחד מ-2 החולים הנוספים שנפטרו לקח את התרופה מהאצווה שהוסרה מהמדפים.

כתבות נוספות ב-TheMarker

דנקנר מחלק כסף: דני נווה ייהנה מ-3 מיליון שקל בשנה בכלל ביטוח

בכיר בקק"ל: "מי שחושב שכספי הקרן יופנו לחבלי ארץ שאין עליהם קונסנזוס - טועה"

משרד הבריאות הצרפתי עדיין ממתין לתוצאות הנתיחה שלאחר המוות שנערכה בחולה הקשיש שמת בסוף השבוע במרסיי במטרה לנסות לברר אם מותו נגרם כתוצאה מנטילת התרופה הלא נכונה. בינתיים החלה אתמול חקירה של המשרד במפעלה של החברה בסנס כדי לחקור את הנסיבות שהביאו להחלפת האריזות.

מטבע נמסר בתגובה: "ביום ו' ה-7 ביוני משכה טבע צרפת מהמדפים 2 אצוות של טבליות Furosemide ארבעים מ"ג - תרופה לטיפול במחלות לב, בעקבות דווח מרוקח על כך שאריזת בליסטר (טבליות אטומות ביריעת אלומיניום) השייכת לאחת מאצוות אלו הכילה מספר טבליות שלא היו טבליות Furosemide ארבעים מ"ג אלא, על פי הדווח, טבליות 7.5 Zopiclone מ"ג , תרופה המשמשת לטיפול בנדודי שינה.

"אנשי החברה בצרפת עורכים בדיקה בשיתוף עם נציגי הרשויות במדינה. טבע צרפת התנצלה על אי הנוחות שנגרמה למטופליה ופועלת להשלים את הבדיקה במהירות האפשרית.

"כאמצעי זהירות נוסף למניעת בלבול בקרב המטופלים , טבע צרפת סיכמה עם הרשויות שתבצע איסוף של כל אצוות Furosemide ארבעים מ"ג בצרפת. שווקים אחרים ומוצרים אחרים של טבע אינם מושפעים מאיסוף זה.

"דווח תקשורתי שהתקבל ביום א' ה-9 ביוני קשר לכאורה את פטירתו של מטופל בצרפת עם בעיה זו. אנו מצטערים מאוד לשמוע על מותו של מטופל זה. בשעה זו אין הוכחה כי המוות היה קשור למוצר הנאסף. אנו משתפים פעולה באופן מלא עם הרשויות החוקרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker