דנקנר מחלק כסף: דני נוה ייהנה מ-3 מיליון שקל בשנה בכלל ביטוח

למרות הביקורת שספג על הממשל התאגידי באי.די.בי, דנקנר ממשיך למנות מקורבים לתפקידים בכירים ■ בנוסף יזכה נוה לאופציות ושישה חודשי הסתגלות בשכר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים92
מיכאל רוכוורגר

אמנם המשך השליטה של נוחי דנקנר בקבוצת אי.די.בי עומד בסימן שאלה גדול, אבל בכל הנוגע למינוי מקורביו לתפקידים בכירים עם שכר נאה, כוחו של דנקנר עדיין במותניו. מינויו של דני נוה, לתפקיד יו”ר חברת הביטוח השלישית בגודלה בישראל, כלל ביטוח - ללא כל ניסיון קודם בתחום הפיננסים והביטוח - ממחיש זאת היטב.

למרות חוסר הניסיון, מינויו של נוה, ששימש עד כה דירקטור באי.די.בי פיתוח ובחברה־הבת דיסקונט השקעות ‏(דסק”ש‏), לא נתקל בהתנגדות המפקח על הביטוח במשרד אוצר, עודד שריג. יו”רים של חברות ביטוח מתחרות, כמו יאיר המבורגר ‏(הראל‏), אהרון פוגל ‏(מגדל‏), משה ברקת ‏(הפניקס‏) וארי קלמן ‏(מנורה‏), הם בעלי ניסיון עשיר באחד משני התחומים, לפחות - פיננסים וביטוח.

ב–14 ביולי תתכנס אסיפה כללית מיוחדת של בעלי המניות בכלל ביטוח, שבה יהיה על 75% מהמשתתפים שאין להם עניין אישי לאשר את תנאי העסקתו של היו”ר הטרי. נוה מונה לתפקיד במקומו של אביגדור קפלן שעבר לנהל את בית החולים הדסה בירושלים. גם אשתו של נוה, עו”ד צילי נוה, מועסקת בתפקיד ניהולי בכלל ביטוח ומשמשת ראש תחום תביעות גוף.

המינוי של נוה ליו”ר כלל ביטוח הוא לתקופה של עד שלוש שנים. נוה ישמש יו”ר פעיל של החברה ויכהן בשיעור משרה של 85%. החל ביוני 2013 משכורתו החודשית תסתכם בכ–110 אלף שקל לחודש צמוד למדד. כמו כן נוה יהיה זכאי להחזר הוצאות ולזכויות סוציאליות, כמקובל, לרבות קרן השתלמות, שאליה החברה תפריש 7.5% מסכום המשכורת החודשית הצמודה.

דני נוה עם נוחי דנקנרצילום: אליהו הרשקוביץ

לנוה יוקצו 175 אלף כתבי אופציה שיהיו ניתנים למימוש למניות כלל ביטוח בשלוש מנות שנתיות שוות בעוד שנתיים במחירי מימוש של 67.5 שקל למניה במנה הראשונה, 70 שקל למניה במנה השנייה ו–72.5 שקל למניה במנה השלישית. אם תהיה העברת שליטה בכלל ביטוח, הבשלת המנה הראשונה תואץ. השווי ההוגן הכולל של חבילת אופציות מוערך ב–2.8 מיליון שקל. מחיר מניית כלל ביטוח כיום מגיע ל–64 שקל, כך שהאופציות נמצאות כרגע מחוץ לכסף.

כתבות נוספות ב-TheMarker

בשקט בשקט המלחמה בהון השחור נעלמה מחוק ההסדרים

מהנדסי מחשבים, אחיות או רצפים: מהם המקצועות הנדרשים בישראל?

לפי ההסכם, כל אחד מהצדדים יהיה רשאי להודיע על ביטול ההתקשרות באמצעות מתן הודעה מוקדמת בכתב של שלושה חודשים. נוה יהיה זכאי לחופשת הסתגלות של עד שישה חודשים מתום תקופת ההודעה המוקדמת, שבה יקבל את מלוא המשכורת החודשית. בכלל ביטוח עשו סימולציה לתנאי השכר של נוה. אם נוה היה משמש יו”ר החברה ב–2012 הוא היה זכאי לשכר של כ–2.1 מיליון שקל ‏(לא כולל מענק שלא היה מקבל לפי הביצועים בשנה זו‏); תוספת תשלום מבוסס מניות בגין האופציות, עלות שכרו השנתי היתה מגיעה ל–3.1 מיליון שקל.

נוה הוא שותף בקרן אגיית ר.מ השקעות וטכנולוגיות רפואיות בע”מ וקרן אגיית ש.מ השקעות ומשמש בהן מנהל. כ–30 מיליון דולר בקרן הראשונה הגיעו מכספי העמיתים ומכספי הנוסטרו ‏(השקעות עצמיות‏) של כלל ביטוח שהיא משקיע עוגן; לקרן השנייה הזרימה כלל ביטוח כ–7 מיליון דולר.

כמו כן הוסכם, בין השאר, כי נוה לא יקבל כל תקבול על חשבון כספי העמיתים שהושקעו בקרן הראשונה. חלקו של נוה בקרן הראשונה יוחזק באמצעות נאמן, אבל הוא יוכל לתת ייעוץ לחברות הפורטפוליו בקרן עד למימושן במסגרת התנאים שנקבעו. עם זאת, נוה יצטרך למכור את חלקו בקרן השנייה בתוך תקופה קצובה ממועד מינויו.

מכלל ביטוח נמסר: “תנאי התגמול המוצעים לנוה נקבעו, בשים לב להשכלתו, כישוריו, מומחיותו וניסיונו המקצועי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker