לפידות ופרימיום גיבשו הצעה משותפת לבעלי האג"ח של סנטרל יורופיאן

האג"ח של סנטרל מסדרה א' מזנקת בתגובה ב-25%; בהסדר מסתמן שרינות ימשיך לכהן כיו"ר ויכלול פטור נשאי משרה

דרור רייך
דרור רייך

איגרת החוב של סנטרל יורופיאן מזנקת היום ב-25% במהלך המסחר בבורסה - זאת על רקע גיבוש הצעה של חברת לפידות וחברת פרימיום בנוגע להצעה משופרת לבעלי איגרות החוב של סנטרל יורופיאן להן היא חייבת כ-112.5 מיליון שקל.

בהודעה שפורסמה לבורסה נכתב כי חברת לפידות והעומד בראשה יעקב לוקסמבורג ויו"ר פרימיום, נמרוד רינות, הגיעו להסכמה ולגיבוש הצעה משותפת לבעלי אג"ח של סנטרל יורופיאן. הצעה זו גובשה לאחר שבתחילת השבוע שעבר הגישה לפידות הצעה נגדית לבעלי האג"ח של סנטרל, הצעה הדומה מאוד להצעה אותה הגישו בעלי חברת פרימיום/רינות.

פרטי ההצעה עדין לא גלויים במלואם, ברם ישנן הסכמות על מזכר הבנות שנחתם בין נמרוד רינות, יו"ר הדירקטוריון של סנטרל, ורן בר תקוה המנכ"ל , על כך שהם ימשכו את ההצעות הקודמות שלהם, שהוגשו על-ידם בנפרד, חלוקת הזכויות והחובות במסגרת הצעת ההסדר יהיה 75% לפידות ו-25% החברה/רינות. כמו כן, רינות ימשיך לכהן כיו"ר פעיל של סנטרל וההסדר יכלול פטור לנושאי משרה.

רותי עופרצילום: תומר אפלבאום

חברת סנטראל יורופיאן, העוסקת במלנאות ונדל"ן באירופה ומחזיקה ברשת חנויות המחשבים אייבורי, נקלעה למצוקה עם משבר הנדל"ן שהחל ב-2007. החברה הוקמה ונשלטה על ידי יולי עופר עד למותו (ספטמבר 2011) והוא אף הזרים לה 50 מיליון שקל באוגוסט 2011. לאחר מותו עברו מניותיו לאשתו רותי והחל סוג של קרב ירושה הפוך - אף אחד לא היה מוכן לקחת אחריות על חברת הנדל"ן שכבר נושאת הערת עסק חי.

חובה של סנטרל יורופיאן עומד על כ-150 מיליון שקל, כ-112.5 מיליון שקל למחזיקי האג"ח, 18.5 מיליון שקל לחברת לפידות ו-5 מיליון שקל לבנק אגוד. לפידות ואיגוד מחזיקים במניות חברת הבת של סנטראל יורופיאן, אינוונטק (68%) כבטוחה על החוב. מחזיקי האג"ח של סנטראל הינם ברובם פרטיים, כשהגופים המוסדיים הבולטים הנם מיטב-דש ומגדל שוקי הון.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker