אדגר רוכשת בניין משרדים בוורשה ב-36 מיליון יורו

ההכנסה השנתית הצפויה בגין השטחים המושכרים תהיה 2.8 מיליון יורו, והחברה ממשיכה לפעול להשכרת יתרת השטחים הפנויים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

זמן קצר לאחר שהכניסה את מגדל כשותפה בפולין, מבצעת אדגר השקעות, שבשליטת ישיר איי.די.איי של משפחת מוקי ודורון שנידמן, עסקה גדולה בבירת פולין, ורשה.

אדגר חתמה על הסכם מחייב לרכישת בניין משרדים בוורשה תמורת 36 מיליון יורו ‏(170 מיליון שקל‏). מדובר בבניין הכולל שטחים להשכרה בשטח של 40 אלף מ”ר ו–1,000 מקומות חניה.

במועד החתימה על הסכם הרכישה המקדמי בסוף מאי היה שיעור התפוסה בבניין 24%. מאז הצליחה אדגר להשכיר 29% מהבניין לרשות ממשלתית בחוזה ל–15 שנה, ובעקבות זאת עלה שיעור התפוסה בבניין ל–53%. ההכנסה השנתית הצפויה בגין השטחים המושכרים תהיה 2.8 מיליון יורו, והחברה ממשיכה לפעול להשכרת יתרת השטחים הפנויים.

החברה קיבלה הערכת שווי ממעריך חיצוני, ולפיה מוערך הבניין במצבו הנוכחי ב–53 מיליון יורו. לנוכח הפער בין שווי הנכס לפי הערכת השווי לעלות הרכישה, פנתה החברה לקבלת הערכה נוספת.

לפני עסקה זו כללה פעילות אדגר בפולין ארבעה נכסים מניבים עם שטח להשכרה בהיקף כולל של 51 אלף מ”ר. ההכנסות משכירות מהפעילות בפולין הסתכמו ב–2012 ב–46.1 מיליון שקל ושוויין בספרים ‏(לפני חוב‏) נכון לסוף מארס 2013 היה 592 מיליון שקל.

מוקי שנידמן, בעל השליטה בביטוח ישירצילום: ניר קידר

באחרונה הודיעה החברה כי השלימה עסקה, שבה, כאמור, השקיעה מגדל 13.3 מיליון יורו ‏(65 מיליון שקל‏) תמורת 20% מ–Adgar Investment and Development Poland N.V, שהיא חברה בת בבעלות מלאה של אדגר. העסקה משקפת שווי של 67 מיליון יורו ‏(אחרי הכסף‏) לפעילות זו. אדגר לא צפויה לדווח על רווח או הפסד מהותי בגין הסכם ההשקעה עם מגדל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker