אחרי שנה וחצי של קיפאון: הנפקה בת"א - לחברת הביומד קדימהסטם

קדימהסטם, שמפתחת מוצרים על בסיס תאי גזע אנושיים, גייסה 21 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שנה וחצי לא התבצעה בבורסה הנפקה ראשונה של מניות. לנוכח ביצועיו הטובים של מדד ת”א ביומד ורמת העניין שמרכזות החברות בענף, אפשר היה לצפות שההנפקה שתשבור את תקופת היובש תהיה של חברת ביוטק. אלא שההנפקה עצמה שעשתה זאת לא הוכתרה בהצלחה גדולה, לפחות ככל שהדברים אמורים בביקוש.

חברת קדימהסטם, שמפתחת מוצרים על בסיס תאי גזע עובריים אנושיים, השלימה ביום חמישי את ההנפקה הראשונה בבורסה בשנה וחצי האחרונות. אלא שכדי להשלים את ההיקף המינימלי של ההנפקה נאלצו חתמי ההנפקה - רוסריו חיתום, דיסקונט חיתום ומנורה חיתום - לממש את התחייבותם החיתומית ולרכוש מניות בהיקף של 3.2 מיליון שקל, כלומר 15.7% מההנפקה.

קדימהסטם הציעה לציבור 31 אלף חבילות שבכל אחת מהן 100 מניות, 50 אופציות מסדרה 1 ו–50 אופציות מסדרה 2 במחיר מינימום של 660 שקל לחבילה. ההנפקה הסתיימה במחיר המינימום, שמשקף שווי של 70 מיליון שקל לחברה לאחר הגיוס. בעלי המניות העיקריים בקדימסטם הם יוסי בן יוסף, יו”ר ומנכ”ל החברה ‏(16.2% לאחר ההנפקה בדילול מלא‏); פרופ’ מישל רבל, שהיה אחד ממפתחיה של תרופת הרביף לטיפול בטרשת נפוצה ‏(11.8%‏); וג’וליאן רוג’רי ‏(18.6%‏).

קדימהסטם הונפקה עם הערת עסק חי לאחר שספגה הפסד כולל של 27 מיליון שקל בין 2010 ל–2012, ולאחר שנפער גירעון של 6.8 מיליון שקל בהונה העצמי, שלדברי רואי החשבון של החברה עוררו ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה כעסק חי.

קדימהסטם הזהירה על כריכת התשקיף כי אין די בגיוס הנוכחי כדי להשלים את פעילות המחקר והפיתוח של מוצר הדגל של החברה. היא מייעדת 40% מתמורת הגיוס נטו ‏(18 מיליון שקל‏) למימון פעילותה העסקית; כולל פירעון אשראי של מיליון שקל מבנק הפועלים; חיסול יתרת חובה לחברת הדסית בגין המחקר שביצעה עבורה בסכום של 200 אלף שקל; פירעון של הלוואת גישור של 100 אלף דולר שקיבלה ב–2012 מאחד המלווים, שלא הסכים להמיר את הלוואת הגישור למניות לפני ההנפקה; פירעון הלוואה של 1.3 מיליון שקל שקיבלה מפרופ’ רבל; והעמדת 305 אלף שקל כפיקדון סגור שיחליף ערבות שהעמיד לה רבל.

ייעוד אחר של תמורת ההנפקה הוא תשלום מענק של 43 אלף דולר ליו”ר בן יוסף עבור סיועו בגיוס שהחברה ביצעה ב–2009, ומענק נוסף של 100 אלף שקל לבן יוסף בגין הצלחת ההנפקה. בן יוסף ישמש מנכ”ל החברה בלבד, ויוחלף בתפקידו כיו”ר החברה בידי אלי אופר, שהיה המדען הראשי ב–2002–2010.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker