קדימהסטם השלימה הנפקת מניות ראשונה; החתמים רכשו 15% מההנפקה

קדימהסטם הציעה לציבור 31 אלף חבילות שבכל אחת מהן 100 מניות 50 אופציות מסדרה 1 ו-50 אופציות מסדרה 2 במחיר מינימום של 660 שקל לחבילה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת קדימהסטם שמפתחת מוצרים על בסיס תאי גזע עובריים אנושיים השלימה אתמול את ההנפקה הראשונה בשנה וחצי האחרונות, אלא שכדי להשלים את ההיקף המינימלי של ההנפקה נאלצו חתמי ההנפקה רוסריו חיתום דיסקונט חיתום ומנורה חיתום לממש את התחייבותם החיתומית ולרכוש מניות בהיקף של 3.2 מיליון שקל, כלומר 15.7% מהיקף ההנפקה.

קדימהסטם הציעה לציבור 31 אלף חבילות שבכל אחת מהן 100 מניות 50 אופציות מסדרה 1 ו-50 אופציות מסדרה 2 במחיר מינימום של 660 שקל לחבילה. ההנפקה הסתיימה במחיר המינימום שמשקף שווי של 70 מיליון שקל לחברה לאחר הגיוס.

בעלי המניות העיקריים בקדימסטם הם יוסי בן יוסף יו"ר ומנכ"ל החברה (16.2% לאחר ההנפקה בדילול מלא), פרופסור מישל רבל שהיה אחד ממפתחיה של תרופת הרביף לטיפול בטרשת נפוצה (11.8%) וג'וליאן רוג'רי (18.6%).

תאי גזע עוברייםצילום: אי–פי

קדימסטם מפתחת מוצרים על בסיס תאי גזע פלוריפוטנטים, כלומר תאי גזע שמסוגלים ליהפך לתא מאחת משלוש קבוצות רקמות: אנדודרם (תאי דופן וחלל הקיבה, תאי מערכת העיכול והריאות) מזודרם (תאי שריר, תאי רקמות חיבור כמו עצם סחוס גיד ושומן, תאי דם ותאי מערכת השתן) ואקטודרם (תאי עור ותאי עצב).

תאי הגזע שבהם משתמשת קדימהסטם הם תאי גזע עובריים שנתונים במחלוקת ציבורית חריפה בנוגע להשלכות האתיות של השימוש בהם. קדימהסטם מפתחת תרופה מתחום רפואת חידוש הרקמות על ידי יצירת תאים והשתלתם בגוף המטופל, או מתן תרופות שמחוללות התחדשות עצמית של הרקמה הפגועה באמצעות עידוד תאי גזע הנוכחים דרך קבע ברקמה להתחלק, להתמיין ולתפוס את מקומם באזור הפגוע.

קדימסטם הונפקה עם הערת עסק חי לאחר שספגה הפסד כולל של 27 מיליון שקל בין 2010 ל-2012 ולאחר שנפער גירעון של 6.8 מיליון שקל בהונה העצמי, שלדברי רואי החשבון של החברה עוררו ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה כעסק חי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker