דירקטוריון כלל ביטוח אישר את מינויו של דני נוה ליו"ר

דני נוה יחליף את אביגדור קפלן ששימש כיו"ר החברה במשך 6 שנים; קפלן ימשיך לכהן כחבר דירקטוריון בכלל ביטוח

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

היום דיווחה חברת כלל ביטוח כי דירקטוריון החברה אישר את מינויו של דני נוה (53) כיו"ר החברה במקומו של אביגדור קפלן שפרש. קפלן פרש עקב מינויו לתפקיד מנכ"ל בית החולים הדסה.

נוה, הנחשב למקורבו של בעל השליטה בחברה נוחי דנקנר, הוא עו"ד ומשפטן בהכשרתו, שימש במשך כעשרים השנים האחרונות בעמדות מפתח ניהוליות ציבוריות ועסקיות, מתוכן כיהן 9 שנים כחבר כנסת ו-5 שנים כחבר ממשלה, אך הוא חסר ניסיון בתחום הביטוח.

לאחר שפרש מהחיים הפוליטיים הקים נווה קרנות השקעה בתחומי הטכנולוגיה הרפואית- Agate medical investments ו-Agate-Mac בהן הוא משמש כיור ועדת ההשקעות. המשקיעה הגדולה בקרן אגת היא לא אחרת מאשר כלל ביטוח עצמה. אשתו של נווה, עו"ד צילי נווה, הינה מנכ"לית חברת כלל פיננסים נאמנויות שנמכרה בשנה שעברה על ידי בית ההשקעות כלל פיננסים מקבוצת אי.די.בי לידי חברת נאמנויות רזניק פז-נבו.

דני נוהצילום: אייל ורשבסקי

לנוה אין ניסיון בתחום הביטוח, אך התקופה שבה כיהן כשר הבריאות צבר ניסיון בתחום אשר עשוי לסייע לו, שכן תחום הבריאות הנו אחד מנועי הצמיחה של כלל ביטוח. כלל ביטוח הנסחרת לפי שווי שוק של כ-3.6 מיליארד שקל, עברה מאז שמונה איזי כהן בדצמבר האחרון למנכ"ל החברה טלטלה רצינית שכללה פיטורים של מאות עובדים, חיסול כמעט מלוא פעילות של בית ההשקעות כלל פיננסים, שינוי חלק מהפעילויות והתמקדות בהשקעות בנדל"ן ותשתיות בישראל ובחו"ל.

כל זאת לקראת מכירה הצפויה של החברה. שכן בימים אלה מנסה דנקנר לקדם את העסקה למכירת מחצית מהאחזקות של אי.די.בי פיתוח המשוועת למזומנים בכלל ביטוח (27.5%) לפי שווי של כ-4.5 מיליארד שקל- הגבוה בכ-30% מחירה בבורסה וכן בוחן חלופות מכירה אחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker