הסדר החוב של בעלת הולילנד: מחכים לאישור השעבודים בחברות הבנות

ביהמ"ש המחוזי בת"א קיבל אתמול את עמדת הכנ"ר לפיה קודם לאישור הסדר החוב בפולאר השקעות - הכולל שעבוד שני על נכסים של חברה בת וחברה נכדה - נדרשת הסכמה של החברות עצמן לשעבד את נכסיהן לטובת נושי פולאר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית המשפט המחוזי בת"א קיבל אתמול (ג') את עמדת כונס הנכסים הראשי בעניין הצעת הסדר החוב בפולאר השקעות, שבשליטת ז'יל פלדמן ובניהולו של אורי שני. על פי עמדת הכנ"ר, קודם לאישור הסדר החוב - הכולל שעבוד שני על נכסים של חברה בת וחברה נכדה של פולאר - נדרשת הסכמה של החברות הבנות לשעבד את נכסיהן לטובת נושי פולאר.

לפולאר חוב של כ-122 מיליון שקל למחזיקי האג"ח, כ-65 מיליון שקל לקרן אוריגו וכ-18 מיליון שקל לבנקים. מומחה בית המשפט, רו"ח אהוד רצאבי, המליץ באחרונה לקבל את ההצעה של פלדמן להסדר חוב בחברה, ולא את זו של קבוצת דסטיני, שבבעלות אבי רויכמן ואריה עובדיה, המחזיקים ב-32.55% ממניות פולאר.

על פי הצעת פלדמן, ישולמו באופן מיידי למחזיקי האג"ח 5 מיליון שקל, והיתרה תשולם בתשלום אחד בסוף 2016. חובות החברה לבנקים ייפרעו כבר בשלב הראשון, וחוב החברה לאוריגו יוקטן ל-30 מיליון שקל.

על פי הסדר זה, לטובת מחזיקי האג"ח יירשמו בעיקר שעבודים נוספים מדרגה שנייה בחברות הבנות. כמו כן כולל ההסדר התחייבויות להעברת חלקים מהתמורות שיתקבלו ממימוש נכסים של החברה לנאמן של מחזיקי האג"ח.

פרויקט הולילנדצילום: אייל טואג

פולאר, העוסקת בהשקעות נדל"ן בישראל, בארה"ב ובאירופה, הסתבכה לאחר שהשקיעה בפרויקט הנדל"ן הירושלמי "הולילנד" (60%). ההסתבכות בפרויקט גרמה לחברה הפסדים כספיים בגין פגיעה בזכויות הבנייה, ביכולת למכור את הדירות והמחירים שבהם הן נמכרות. אלה הובילו את פולאר לבצע מחיקות של 200 מיליון שקל והקושי לעמוד בהחזרי ההלוואות שנטלה ממחזיקי האג"ח נהיה כבד על כתפיה.

במהלך הדיון הועלו שתי טענות עיקריות נגד אישור הצעת ההסדר של פלדמן. ראשית, הכנ"ר ציין שכנגד פלדמן הוגשה בקשת צו כינוס, וככל שהבקשה נגדו תתקבל עלולות להיות לכך השלכות על התחייבויותיו בהסדר. בנוסף, הכנ"ר סבור שיש לקבל את עמדת נושאי המשרה בחברה הבת והחברה הנכדה (אשר הן בעלות הנכסים) בדבר השעבוד, עוד בטרם אישור מתווה הסדר החוב.

בית המשפט קיבל את עמדת הכונס בעניין, וקבע כי לאחר אישור השעבודים, תועבר הצעת פלדמן לאישור אסיפות הנושים של פולאר, תוך שיוגש דו"ח גילוי כנדרש. כמו כן, במידה וחברת הבת והחברה הנכדה לא יאשרו את שעבוד נכסיהן, יוכל פלדמן להגיש מתווה מוסכם חלופי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker