אפקט באפט: סך השקעות תושבי החוץ באפריל - מעל ל-2 מיליארד דולר

להשוואה, סך ההשקעות של תושבי חוץ בישראל במארס היה 530 מיליון דולר ובפברואר 1.039 מיליארד דולר

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ההשקעות הישירות בישראל של תושבי חוץ הגיעו באפריל לסכום שיא של 2.304 מיליארד
דולר, בשל השקעה של 2 מיליארד דולר, של המיליארדר האמריקאי וורן באפט, ברכישת 20% ממניות חברת ישקר.

להשוואה סך ההשקעות של תושבי חוץ בישראל במארס היה 530 מיליון דולר ובפברואר 1.039 מיליארד דולר.

מנתונים שפרסם היום בנק ישראל עולה כי תושבי חוץ השקיעו באפריל כ-430 מיליון דולר ברכישת אג"ח ממשלתיות ומימשו נטו כ-110 מיליון דולר במק"מ. נתונים ראשוניים לחודש מאי מצביעים על מימושים נטו של כ-210 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות, והשקעות נטו בהיקף של כ-50 מיליון דולר במק"מ.

הקפיצו את מדד אפריל. וורן באפט עם איתן ורטהימרצילום: בלומברג

באפריל הסתכמו ההשקעות נטו של תושבי חוץ בבורסה בתל-אביב ב-107 מיליון דולר, בהמשך להשקעות של 78 מיליון דולר במארס ו-131 מיליון דולר בפברואר. נתונים ראשוניים למאי מצביעים על השקעות נטו בהיקף של כ-120 מיליון דולר במניות של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה בתל אביב.

באפריל מימשו המשקיעים המוסדיים הישראליים נטו מניות זרות בחו"ל בהיקף של כ-308 מיליון דולר, בניגוד למגמת ההשקעות במניות זרות בחו"ל אשר אפיינה את המשקיעים המוסדיים מאז מאי 2012 (השקעות של כ-5.4 מיליארד דולר). סך המימושים במניות זרות באפריל הסתכמו בכ-30 מיליון דולר בעקבות קיזוז חלקי על ידי השקעות נטו בהיקף של כ-170 מיליון דולר על ידי המגזר העסקי וכ-110 מיליון דולר על ידי משקי הבית.

באפריל, ההשקעות נטו של תושבי ישראל באגרות חוב בחו"ל הסתכמו בהיקף קטן: השקעות בהיקף של כ-50 מיליון דולר על ידי המגזר העסקי ומשקי הבית, קוזזו על ידי מימושים נטו בהיקף דומה בידי המשקיעים המוסדיים. ההשקעות הישירות בחו"ל באפריל הסתכמו בכ-170 מיליון דולר. עיקר ההשקעות היו של חברות ביטוח וקופות גמל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום