פרולור ואופקו מתקדמות לקראת המיזוג; פרולור לא קיבלה הצעות חלופיות

הגרסה שמפתחת פרולור תאפשר למטופלים להסתפק בהזרקה חד שבועית או פעמיים בחודש של ההורמון, במקום הזריקות היומיות שהם מקבלים כיום

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת פרולור שמפתחת גרסאות משופרות של תרופות ביולוגיות החלה היום בניסוי בשלב השלישי והמכריע בניסוי הקליני ב-hGH-CTP שהיא הגרסה המקורית של פרולור להורמון הגדילה.

הגרסה שמפתחת פרולור תאפשר למטופלים להסתפק בהזרקה חד שבועית או פעמיים בחודש של ההורמון, במקום הזריקות היומיות שהם מקבלים כיום. הניסוי הנוכחי החל בעקבות ההצלחה בניסוי בשלב השני שבו הראתה החברה שלגרסת hGH-CTP פוטנציאל להיות אפקטיבי בהזרקה חד שבועית ולאחר שהתרופה הוכחה כבטוחה לשימוש ועמדה בכל מטרותיו של הניסוי הקליני.

בעקבות שיחות בין פרולור ל-FDA הסכימה רשות המזון והתרופות האמריקאית שהניסוי ייארך 12 חודשים בלבד, לעומת 18 חודשים על פי הערכה קודמת של החברה. ה-FDA ופרולור הסכימו שהניסוי יכלול שלב של הערכת יעילות ובטיחות שיימשך 6 חודשים ואחריה תקופת מעקב נוספת של 6 חודשים שבמהלכה תיבדק הבטיחות של התרופה.

פיליפ פרוסטצילום: יח"צ

ה-FDA ציין שאישור התרופה, לאחר השלמה מוצלחת של הניסוי, ייעשה על פי מתכונת האישור של תרופות ביולוגיות. מתכונת זו מספקת לחברה המפתחת הגנה מפני תחרות גנרית בארה"ב במשך 12 שנים, החל ביום מתן אישור השווק ע"י ה-FDA.

בתוך כך הודיעה פרולור שבשליטת ד"ר פיליפ פרוסט (19.8%), שהוא גם בעל השליטה ויו"ר אופקו (43%), על תום תקופת ה-Go Shop שבמהלכה קיבלה פרולור מחברת Opko אופציה ל‑60 יום לחיפוש הצעות חלופיות להצעתה של אופקו לרכוש את פרולור. האופציה היתה בדרך של מיזוג תמורת הקצאת מניות אופקו לבעלי המניות של פרולור. העסקה שיקפה שווי של 7 דולר למניית פרולור ושווי חברה של 480 מיליון דולר.

פרולור מציינת כי לא קיבלה הצעות חלופיות להצעתה של אופקו ועתה צופות שתי החברות שהמיזוג בינהן יושלם במחצית השניה של 2013 בכפוף לאישור בעלי המניות של שתי החברות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker