אבוג'ן הגישה טיוטת תשקיף להנפקה בארה"ב

החברה, שהנפיקה את מניותיה ביוני 2007 בבורסה בתל אביב, נסחרת בשווי של 871 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אבוג'ן שעוסקת במחקר ובפיתוח של גנים לצורך השבחת זרעים של גידולים חקלאים הגישה טיוטת תשקיף לרשות ניירות ערך האמריקאית לצורך הנפקה ורישום מניותיה למסחר בבורסה של ניו יורק (NYSE).

אבוג'ן עשויה להצטרף בכך לחברות בורסאיות אחרות כמו מזור וקמהדע שנרשמו למסחר בבורסה האמריקאית בניסיון להגדיל את חשיפתם למשקיעים זרים, ליהנות מסיקור אנליטי רחב ומקצועי יותר, מהגאות בשוקי ההון בארה"ב ולשפר את הסחירות במניה.

אבוג'ן שהנפיקה את מניותיה ביוני 2007 בבורסה בתל אביב נסחרת בשווי של 871 מיליון שקל. החברה גייסה 18 מיליון דולר במחיר של 5.5 דולר למניה (20.2 שקל) שנמוך ב-10.5% ממחירה הנוכחי של מניה מחברת מונסנטו במסגרת הסכם לשיתוף פעולה במחקר ובפיתוח של גנים המבוססים על המערכת הטכנולוגית של החברה לאיתור גנים שעשויים להשביח תכונות בגידולים שהוגדרו בהסכם. היקפו של ההסכם היה עד 35 מיליון דולר.

חברת באייר שגם היא פעילה בתחום ההנדסה הגנטית של גידולים חקלאיים רכשה בדצמבר 2010 במחיר של 6.95 דולר למניה (25.5 שקל למניה) שגבוה ב-13% ממחיר המניה הנוכחי.

אבוג'ן חתמה על הסכמים עם מספר חברות זרעים בינלאומיות מובילות בינהן באייר, מונסנטו, סינג'נטה, פיוניר, וביוגמה על פיהם מתן הרישיונות שימוש בגנים וברצפי ד.נ.א שאותרו על ידי אבוג'ן לצורכי פיתוח ומסחור אפשרי והכנסותיה נובעות מתשלום חד פעמי, ומתשלום כנגד השגת אבני דרך אבוג'ן שמנוהלת על ידי עופר חביב צברה מאז הקמתה הפסד של 36.5 מיליון דולר ובקופתה 53 מיליון דולר נכון לסוף מארס 2013.

עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ןצילום: דודו בכר

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker