לאחר הרכישות של פישר: הדולר נחלש ב-0.3% ל-3.676 שקלים

עם תחילת יום המסחר צנח הדולר ב-0.5% לשער של 3.6689 שקלים, ובנק ישראל הח לרכוש דולרים בשוק ■ היורו נסחר בעלייה של 0.3% ושערו היציג נקבע על 4.8093 שקלים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

בנק ישראל שב היום להתערב בשוק המט"ח. לאחר שהדולר צנח בשעות הבוקר לרמה של 3.6689 שקלים, רכש בנק ישראל עשרות מיליוני דולרים בשוק ואושש מעט את המטבע האמריקאי, במטרה להחליש את השקל. בסיומו של יום נקבע הדולר הדולר בשער יציג של ל-3.6760 שקלים - ירידה של 0.3%. מנגד, היורו נסחר בעלייה של 0.3% ושערו היציג נקבע על 4.8093 שקלים.

"כפי שאמרתי בעבר, פעולות הבנק המרכזי והנגיד בראשו, משפיעות לטווח קצר בלבד ואין בהן די בכדי לשנות את המגמה", אמר היום אורן אלדד מנכ"ל ATRADE. "יחד עם זאת יש לציין כי הפעם, בשונה מפעמים קודמות, חולשתו של הדולר נובעת בין היתר מהיחלשותו בעולם אל מול סל המטבעות. רכישה של כמה עשרות מיליוני דולרים אינה מספיקה בכדי לבלום את המגמה העולמית בשער הדולר אלא מהווה איתות והשפעתה רגעית ולא יותר. לדעתי אנו נחזה בהתחזקותו של השקל שוב לאזור 3.6-3.55 שקלים".

"הירידה של הדולר מול השקל מושפעת לא מחוזקו של השקל, אלא מחולשתו של הדולר בעולם, שנחלש עם פתיחת שבוע המסחר בצורה חדה מול מרבית המטבעות המרכזיים בעקבות נתוני ייצור ירודים שפורסמו אתמול בארה"ב, אשר הגבירו את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא יצמצם בקרוב את ההרחבה הכמותית", הסבירו במחלקת המחקר של FXCM  ישראל.

כתבות נוספות ב-TheMarker

"רמת התמיכה המשמעותית היא 3.65 שקלים. מדובר ברמת תמיכה היסטורית המשלבת מספר אלמנטים טכניים. שבירה מתחת לרמה הזו עשויה להרחיב את התיקון לאזור 3.62-3.61 שקלים ואף לסכן את התהוותה של המגמה כולה ועל כן ישנה סבירות גבוהה כי בנק ישראל יתערב במסחר בקרבת רמה זו במידה והשוק יבחן אותה", ציינו ב-FXCM ישראל.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, הסביר כי "היצעי תחילת החודש הקלנדרי לצד היחלשות הדולר בעולם אל מול המטבעות המובילים פועלים כצפוי להתחזקות השקל על אף רכישות בנק ישראל והפחתת הריבית האגרסיבית הדולר נחלש וממשיך בתנועה כצפוי אל עבר רמת ה-3.65 שקלים.

ד"ר גדעון בן נון, מנכ"ל אג'יו ניהול סיכונים והחלטות פיננסיות, סבור שבטווח הקצר והבינוני השקל ימשיך להיסחר מול בתחום של 3.8-3.6 שקלים. "ההידרדרות באירופה והתאוששות כלכלת ארה"ב ימשיכו להחליש את השקל", אמר בן נון. "עם המשך ההידרדרות באירופה וההתאוששות של כלכלת ארה"ב והדולר, אנו צופים כי גם השקל יפעל בהתאם וימשיך להיחלש מול הדולר מעבר לפיחות שכבר נוצר בעקבות ההתערבות של בנק ישראל".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker