בבילון רוכשת את הסטארט אפ הישראלי ווליק תמורת כ-8 מ' ש'

ווליק פיתח טכנולוגיה המאפשרת התאמה אישית של דף החיפוש לרצון הגולש ■ עובדי ווליק ישולבו בבבילון, ומנכ"ל החברה, עידו שר-סבר, ימונה למנהל בכיר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים10

בבילון, חברת התרגום האינטרנטית שבשליטת נועם לניר, דיווחה הבוקר (א') כי השלימה את רכישתה של ווליק (Woolik), חברת סטארט אפ ישראלית, שמפתחת טכנולוגיה נמאפשרת התאמה אישית של דף החיפוש. במסגרת העסקה, רכשה בבילון 100% ממניות ווליק לפי שווי של כ-8 מיליון שקל במזומן ובמניות.

ווליק, שהוקמה ב 2010, ובין מייסדיה עידו שר סבר, איתן פישמן ועידן אלגר, עוסקת בפיתוח פתרונות בתחום החיפוש באינטרנט המאפשרים התאמה אישית של דף החיפוש, ומשפרים את ערך הלקוח וחוויית המשתמש. "סל הפתרונות של החברה סינרגטי לתחום פעילותה של החברה וצפוי לסייע בשימור בסיס לקוחותיה והגדלתו ובתוך כך לתרום לשיפור ביצועי החברה", נמסר בהודעת בבילון.

עובדי ווליק ישולבו בבבילון, ומנכ"ל החברה, עידו שר-סבר, ימונה למנהל בכיר, נמסר בהודעה. כמו כן, נקבע במסגרת ההסכם שעובדי ווליק יהיו זכאים, בין היתר, להקצאת זכויות למניות החברה. "הניסיון שצברנו בשנים האחרונות בעבודה עם בבילון ועם חברות נוספות בתעשייה, הביא אותנו להבנה המשותפת כי ניתן יהיה לייצר ערך רב יותר על ידי הטמעת הטכנולוגיה שפיתחנו במודל העסקי ובבסיס הלקוחות הרחב של בבילון", מסר שר-סבר.

אלון כרמלי, מנכ"ל בבילוןצילום: דודו בכר

אלון כרמלי, מנכ"ל בבילון, ציין כי מדובר ברכישה ראשונה עבור בבילון, המשתלבת עם פעילות הפיתוח הנעשית בתוך החברה ועם תכניותיה להמשך הדרך. "האנשים מאחורי הטכנולוגיה חשובים בעינינו לא פחות מהחברה, ואנו מברכים על הצטרפותם לבבילון."

ביום חמישי עלתה מניית בבילון בכ-5% בבורסה באחד העם. החברה, שנסחרת כעת לפי שווי שוק של 1.1 מיליארד שקל, דיווחה לבורסה כי לאחר ביקורת נהלים של חברת גוגל שבוצעה במהלך החודשים האחרונים, התקבל מכתב המאשר שלא נדרשות פעולות נוספות בכדי לתקן את הליקויים שנמצאו בכדי לעמוד בהוראות ההסכם בן שתי החברות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker