ההצעה החדשה של נוחי דנקנר: 640 מיליון שקל תמורת פטור מתביעות

מתוך הסכום שיועבר לאי.די.בי אחזקות, 375 מיליון שקל יוזרמו במיידי על ידי אלשטיין, דנקנר ושותפים נוספים, 100 מיליון שקל התחייבות עתידית, וכן מחזיקי האג"ח יקבלו 165 מיליון שקל מקופת החברה; לפי אי.די.בי, ההצעה "מגלמת למחזיקי האג"ח של החברה שווי חבילה הגבוה בכ-300-200 מיליון שקל מההצעות הקודמות"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נוחי דנקנר, שנפגש בניו יורק עם המשקיע היהודי-ארגנטיני אדוארדו אלשטיין, גיבש עמו הצעה חדשה לנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, ובמהלך סוף השבוע גיבשו הצוות של אי.די.בי, יחד עם היועצים הכלכליים והמשפטיים, את ניסוחה הסופי.

להלן הנקודות העיקריות:

  • אלשטיין יזרים 75 מיליון דולר (כ-280 מיליון שקל) לאי.די.בי אחזקות
  • תהיה הנפקת מניות שבמהלכה ישתתפו ככל הנראה גם דנקנר ומשפחתו וכן חלק משותפיו באי.די.בי אחזקות
  • עם השלמת הנפקת מניות יקבלו בעלי האג"ח כ-375 מיליון שקל והכסף שבקופת החברה - 165 מיליון שקל - יחולק בהתאם לחלקם היחסי בחוב
  • אלשטיין ודנקנר יחזיקו ביחד ובחלקים שווים 51% מאי.די.בי אחזקות ודנקנר יישאר כיו"ר ויזכה לפטור מתביעות
  • בעלי השליטה באי.די.בי אחזקות יזרימו לחברה במהלך השנה השנייה ועד לשנה הרביעית מאז החתימה על ההסדר כ-100 מיליון שקל נוספים
  • יימחק חוב של כ-720 מיליון שקל
  • בעלי האג"ח יקבלו כ-10% מאי.די.בי אחזקות ו-10% מאי.די.בי פיתוח
  • תונפק סדרת אג"ח חדשה של 700 מיליון שקל שתישא ריבית של 5% צמוד מדד ותיפרע במהלך 2021-2017
  • תמורת הפסקת נקיטת הליכים משפטיים באי.די.בי פיתוח, בעלי שליטה באי.די.בי אחזקות יתחייבו תוך פרק זמן מוסכם להזרים לפחות 400 מיליון שקל לתוך החברה שיגיעו מידי משקיע חיצוני או באמצעות מכירת נכסים כמו כלל ביטוח.

פירוט:

במסגרת ההצעה, מלבד חלוקת הכספים פרו-רטה (בהתאם לחלקו היחסי של כל אחד בחוב) הנמצאים כיום בקופת החברה של כ-165 מיליון שקל, יקבלו בעלי החוב של אי.די.בי אחזקות הזרמה מיידית של כ-375 מיליון שקל.

הסכומים הללו אמורים להגיע במסגרת הנפקת מניות שתתבצע באי.די.בי אחזקות ושיגיעו מההשקעה של אלשטיין, דנקנר ומשפחת מנור. עדיין לא ברור האם משפחת לבנת תשקיע , אך אם היא תחליט שלא להשתתף, היא תהיה חשופה לתביעות מצד בעלי האג"ח. קבוצת לבנת סירבה להגיב לדברים.

לפי ההצעה, בעלי המניות באי.די.בי אחזקות יתחייבו להזרים לחברה כ-100 מיליון שקל נוספים, החל משנתיים לאחר החתימה על ההסדר ובמשך שנתיים נוספות. בנוסף לכך, יוקצו לבעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות 10% ממניות החברה וכן 10% ממניות החברה הבת אי.די.בי פיתוח ובתמורה יימחק חוב של כ-700 מיליון שקל. כמו כן, תונפק סדרת אג"ח חדשה של 700 מיליון שקל שתישא ריבית שנתית צמודת מדד של 5% ותיפרע במהלך השנים 2021-2017 .

בערכים נוכחיים, על פי אי.די.בי, הצעה זו מגלמת שווי חבילה של כ-1.3-1.2 מיליארד שקל וגבוהה בכ-300-200 מיליון שקל לפחות מההצעות האחרות שהיו מונחות על השולחן בעבר ומונחת כיום. כמו כן, ההצעה מדברת על כך שאי.די.בי אחזקות תתחייב תמורת קבלת שקט באי.די.בי פיתוח לגייס בתוך פרק זמן מוסכם לפחות 400 מיליון שקל לאי.די.בי פיתוח, שיגיעו ממשקיע חיצוני או ממכירת נכסים כמו כלל ביטוח.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker