אייל גבאי: "אמרתי לנוחי כי אלשטיין לא רק שלא מתקדם אלא מתרחק"

היועץ הכלכלי מטעם בית משפט, אייל גבאי, אסיפת בעלי האג"ח של אי.די.בי: "אין כאן שום דבר אישי נגד דנקנר. אם בעל השליטה או צד ג' יביא סכום משמעותי שישפר את מצבכם אנחנו נברך אותו על כך"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אני כבר 4 חודשים בתיק של אי.די.בי ואמרתי לנוחי דנקנר כי המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין לא רק שלא מתקדם אלא מתרחק ואין אלטרנטיבה אחרת", כך אמר היום יועץ הכלכלי מטעם בית משפט אייל גבאי באסיפת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות.

באסיפה שהתקיימה היום במלון סיטי ברחוב מאפו בת"א ניסו חברי הנציגות להסביר למחזיקי האג"ח מדוע ההסכם שעליו חתמו ביום חמישי שעבר על מתווה להסדר חוב משותף עם נציגות אי.די.בי פיתוח - המשקף למחזיקי האג"ח של אחזקות תספורת כלכלית של כ-50% - הוא עדיין הסכם טוב למחזיקים.

חלק מהמחזיקים הפרטיים באג"ח של אי.די.בי אחזקות טוענים כי ההסכם שהושג פוגע בהם. בין חברי הנציגות שנכחו באסיפה: נציגי אקסלנס; נציג גלעד קרנות הפנסיה של הדתיים, יוני שר ועו"ד הנציגות נועם שרון.

"בואו נתחיל מזה שהמצב לא טוב. אי.די.בי אחזקות לא משרתת את החוב שלה. מניסיון בניהול משא ומתן אני יכול להגיד שכל מי שנשלח לחדרים לנהל מו"מ גאה במה שהציג וכל מי שרואה אחרי זה את התוצאות חושב שאפשר היה להשיג יותר. כל אחד אלוף בניהול מו"מ עם עצמו", אמר  גבאי.

אייל גבאי צילום: עופר וקנין

גבאי הוסיף כי "אין כאן שום דבר אישי נגד דנקנר. אם בעל השליטה או צד ג' יביא סכום משמעותי שישפר את מצבכם אנחנו נברך אותו על כך". כמו כן, גבאי סיפר כי "אנחנו לא קונים כאן NAV (שווי נכסי נקי המודד את הפער בין שווי נכסים להתחייבויות) אלא באים כל אחד כדי למקסם את מצבו. אל מול האלטרנטיבה שישנה הנציגות קנתה את הסיכונים במחיר סביר.

"צריך לשקלל גם את העובדה שאי.די.בי פיתוח עלולה להדרדר לחדלות פירעון גם בעתיד. ההסדר כאן לא ייגמר בקומה אחת וישנו צורך ב-2 קומות - אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח, אבל כל מי שחושב שעם הזרמה של 200 מיליון שקל אפשר להסדיר חובות של 8 מיליארד שקל, פשוט לא חי את הקונצרן הזה שקוראים לו אי.די.בי", אמר גבאי.

מנכ"ל גלעד, יואב ערמוני, סיפר "בתור חבריי הנציגות - יש לנו רק מצפן אחד והוא לבחור בחלופה שמביאה למקסימום ריקוברי (גביית חובות שהופרשו בעבר) בוודאות הגבוה ביותר עבור העמיתים.

"מי שעוד לא פגש את המציאות אז נעים מאוד - הסכם דנקנר - אלשטיין לא עומד להתממש. ותחת האווירה הזו לא ניתן לקיים מהלך עסקים תקין.

"במהלך אותו שבוע התנהל מו"מ בין המשקיף לבעל השליטה על תקופה של שקט, תקופה שבמהלכה המצב רק ילך ויורע כי יש חוב שצריך לשלם, ואם זה יקרה בסוף - נושי אי.די.בי פיתוח יכולים עוד לקבל הערת 'עסק חי' וזה יכול לקרות עוד הלילה".

מקבוצת אי.די.בי נמסר בתגובה: "אסיפות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות זומנו באופן מגמתי, מבלי שיינתן למחזיקי אגרות החוב של החברה מידע מהותי לצורך קבלת החלטה מושכלת ביחס למתווה.

"העדרו של מידע חיוני זה עלול ליצור מצג שווא ביחס להיתכנותו של המתווה והוא אינו מאפשר קבלת החלטה כלשהי בעניינו.הבקשה לזימון פורסת תמונה בלתי מאוזנת ביחס לחלופות העומדות בפני המחזיקים ואינה עומדת בכללים לזימון אסיפות וניהולן. לא נדרש קוורום, הרוב הדרוש בהצבעות לא פורסם מראש ואינו ידוע ואין כוונה לפסול קולות של מצביעים הנגועים בניגוד עניינים.

"המחזיקים אינם מיודעים אודות ההשלכות השליליות המהותיות של אישור המתווה על החברות הבנות של קבוצת אי.די.בי, לא מתאפשר להם לבחון אלטרנטיבות ולא עומדות בפניהם חוות דעת כלכליות המנתחות את המתווה. גם לא הוסבר להם דבר וחצי דבר על הסיכון הרב הכרוך באישור המתווה על ידי אסיפות נושי אי.די.בי פיתוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker