היורש של יונס? |

אחרי 7 שנים: חיים פרייליכמן פורש מבנק אגוד

בעקבות ההודעה, החליט דירקטוריון הבנק למנות ועדה לאיתור מנכ"ל בישיבתו הבאה

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

חיים פרייליכמן, המכהן כמנכ"ל בנק אגוד בשבע השנים האחרונות, הודיע לדירקטוריון הבנק על כוונתו לפרוש מתפקידו. בעקבות ההודעה, החליט דירקטוריון הבנק למנות ועדה לאיתור מנכ"ל בישיבתו הבאה. בתפקידו הקודם שימש פרייליכמן כמנכ"ל בנק טפחות ולפי הערכות במערכת הבנקאות פרייליכמן נמנה בין המתמודדים על תפקיד מנכ"ל בנק מזרחי טפחות במקומו של אלי יונס שהודיע לאחרונה על רצונו לפרוש.

פרייליכמן אמר היום כי "הודעתי בדירקטוריון הבנק על רצוני לסיים את עבודתי בבנק במועד סיום ההסכם, 1 באפריל 2014, ובכך למלא 8 שנות עבודה בבנק אגוד. שנים אלו משלימות למעלה מ-30 שנה במערכת הבנקאית ומתוכן למעלה מ-25 בתפקיד מנכ"ל בנק. שנות עבודתי בבנק אגוד היוו עבורי שנים נפלאות ומאתגרות, בין היתר, נוכח השפעות המשבר העולמי. בשנים אלו זכיתי לאמון מלא מצד בעלי השליטה, לגיבוי מלא ותמיכה רבה מהדירקטוריון ובראשו היו"ר זאב אבלס וכן לשיתוף פעולה מוצלח ופורה מצד חברי ההנהלה, מנהלי הבנק וכלל עובדיו ועל כך תודתי לכולם".

מוקדם יותר היום הציג הבנק את דו"חותיו הכספיים לרבעון הראשון אותו חתם ברווח נקי 35 מיליון שקל, רווח דומה לזה שנרשם ברבעון המקביל אשתקד. רווח זה משקף תשואה שנתית על ההון של 6.5%. יחס הלימות ההון עלה ל- 8.62% לעומת 8.17% בסוף הרבעון המקביל אשתקד.

הרווח ברבעון הושפע, בין היתר, מהפרשה להפסדי אשראי בהיקף של 12 מיליון שקל בגין תיק המשכנתאות, בהתאם לדרישת המפקח על הבנקים כי הבנקים ישמרו על שיעור הפרשה מינימלית שלא יפחת מ-0.35% מתיק המשכנתאות. בבנק ציינו כי בנטרול הפשעה חד פעמית זו, היה הבנק מציג תשואה על ההון של 8%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker