בנק דיסקונט השיג תשואה על ההון של 9.2%

הרווח הנקי של הבנק גדל ב-6.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכם בכ-263 מיליון שקל

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

בנק דיסקונט בניהולו של ראובן שפיגל חתם את הרבעון הראשון של 2013 ברווח נקי של 263 מיליון שקל, גידול של 6.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח ברבעון משקף תשואה שנתית על ההון של 9.2%. יחס הלימות הון הליבה עמד בסוף הרבעון הראשון על 8.9% במונחי באזל 2.

היקף האשראי שהבנק מעמיד לציבור התכווץ ב-1.2% ביחס לרבעון הקודם והסתכם ב-116 מיליארד שקל. עיקר הקיטון הוא בתיק האשראי למגזר העסקי והמסחרי. בצד הפקדונות לא נרשם שינוי ביחס לרבעון הקודם והבנק נותר עם פיקדונות ציבור בהיקף של 151.9 מיליארד שקל.

ראובן שפיגל, מנכ"ל הבנק, מסר עם פרסום הדו"חות כי "תוצאות הרבעון הראשון משקפות שיפור מתמשך בהשגת יעדי הקבוצה להרחבת תשתיות ההון ויישום מהלכי ההתייעלות. יחס הלימות ההון הכולל הינו 14.2%. יחס הון הליבה הסתכם ב-8.9%, מעל היעד שקבע הדירקטוריון בעניין זה".

מנכ"ל דיסקונט, ראובן שפיגלצילום: תומר אפלבאום

לדבריו, "השיפור ברווחיות הבנק ברבעון הראשון בולט במיוחד על רקע ההתמתנות בפעילות המשק וסביבת הריבית הנמוכה. ברבעון הראשון גדלו ההכנסות שאינן מריבית בשיעור של 14% לעומת הרבעון הרביעי של שנת 2012. נמשכת מגמת השיפור בתיק האשראי של הבנק ושיעור ההפרשה עומד על 0.49% מהתיק".

מניית דיסקונט בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום