כלל ביטוח רכשה ממליסרון חלקה בקניון הדר בירושלים וקניון הצפון בנהריה

על 50% מקניון הדר שילמה כלל ביטוח 266 מיליון שקל ואת קניון הצפון רכשה ב–175 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כלל ביטוח, מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, דיווחה אתמול כי סיכמה עם חברת הנדל"ן מליסרון, שבשליטת אחים עופר השקעות, על רכישת זכויותיה של מליסרון בקניון הדר בירושלים ‏(50%‏) ובקניון הצפון בנהריה בכ–450 מיליון שקל - כ–266 מיליון שקל בגין קניון הדר ‏(שמוחזק ב–50% בידי רבוע כחול נדל"ן‏) וכ–175 מיליון שקל בגין קניון הצפון.

הסכומים משקפים תשואה שנתית של כ–7.7% על מחיר הרכישה. ביחס לקניון הצפון נקבעו בין הצדדים מנגנוני התאמה של הבטחת תשואה ותוספת תמורה במהלך עשר השנים הקרובות.

מדובר בשתי עסקות שנוצרו כתולדה של פשרה שנחתמה לפני כשנה בין הממונה על הגבלים עסקיים למליסרון. הממונה דרש ממליסרון למכור את קניון גרנד קניון בחיפה, כתנאי להשלמת המיזוג בינה לבין ריט ישראל, ואולם לבסוף סוכם על מכירת שני הקניונים הללו וקניון הראל.

שני הקניונים היו בעבר בבעלות ריט ישראל. את הקניון בנהריה רכשה מליסרון ב–2006 מכינוס נכסים, תמורת 20 מיליון דולר. מדובר בקניון בן 11 אלף מ"ר, של מסחר ומשרדים, ופועלים בו כ–90 עסקים.

קניון הדר הוקם ב–2001 וחציו נמכר לריט ישראל ב–2007 תמורת 31 מיליון דולר. הקניון נמצא ברחוב פייר קניג, פועלים בו כ–75 בתי עסק, והוא עובר תהליך של שיפוצים והרחבה.

הדמיה של קניון הדר המורחב.

נכון לרבעון הראשון, קניון הדר רשום ספרי מליסרון בערך של כ–252 מיליון שקל וקניון הצפון בערך של כ–154 מיליון שקל. בהתאם לכך, צפויה מליסרון לרשום רווח הון של 
כ–14 מיליון שקל בגין קניון הדר, ואילו העודף של יותר מ–20 מיליון שקל שיתקבל מקניון הצפון ייזקף כקרן לצורך הבטחת התשואה העתידית.

"העסקה מצוינת למליסרון והיא קיבלה מחירים הגבוהים מהמחירים בספרים", אמר שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס.

אמיר שוסטק, מנהל תחום הנדל"ן של כלל ביטוח, מסר כי "הקניונים שנרכשו ותיקים, יציבים, מבוקשים ובתפוסה מלאה. קניון הדר בירושלים עובר הרחבה בימים אלה וצפוי להיות השני בגודלו בעיר". בתוך כך, מליסרון פירסמה אתמול את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2013, שכללו רווח נקי ‏ של כ–92 מיליון שקל - ירידה של 19% לעומת הרבעון המקביל ב–2012. עיקר הירידה ברווח נבע מירידת שווי הנדל"ן להשקעה בשל השקעות הוניות בהשבחת חלק מהקניונים.

ה–NOI ‏(הכנסות תפעוליות שנתיות‏) של מליסרון הסתכם ברבעון החולף ב–257 מיליון שקל - ירידה קלה של כ–1.5% לעומת הרבעון המקביל, שנבע בעיקר מאיבוד ההכנסה ממבנה איקאה בנתניה, שקוזזה בגידול באכלוסים בקניונים בפתח תקוה, ברחובות ובפארק התעשייה ביקנעם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker