מיכאל רוכוורגר

נוחי דנקנר מצא מחליף לאביגדור קפלן, יו"ר חברת כלל ביטוח המוחזקת ב-55% ע"י אי.די.בי פיתוח. דני נווה הנחשב למקורבו של נוחי דנקנר שמינה אותו גם לדירקטור בחברות אי.די.בי פיתוח ודיסקונט השקעות (דסק"ש) יחליף את קפלן שעובר לנהל את ביה"ח הדסה בירושלים.

נווה (52) כיהן כח"כ מטעם הליכוד וכשר הבריאות ועזב את החיים הפוליטיים לפני כ-6 שנים. בשנת 2007 הקים את קרן השקעות בתחום טכנולוגיה רפואית אגת מדיקל אינווסטמנטס.

המשקיעה הגדולה בקרן אגת היא לא אחרת מאשר כלל ביטוח עצמה. אשתו של נווה, עו"ד צילי נווה, הינה מנכ"לית חברת כלל פיננסים נאמנויות שנמכרה בשנה שעברה ע"י בית ההשקעות כלל פיננסים מקבוצת אי.די.בי לידי חברת נאמנויות רזניק פז-נבו.

דני נוהצילום: אייל ורשבסקי

לנווה אין ניסיון בתחום הביטוח, אך התקופה שבה כיהן כשר הבריאות צבר ניסיון בתחום אשר עשוי לסייע לו, שכן תחום הבריאות הנו אחד מנועי הצמיחה של כלל ביטוח. כלל ביטוח הנסחרת לפי שווי שוק של כ-3.6 מיליארד שקל, עברה מאז שמונה איזי כהן בדצמבר האחרון למנכ"ל החברה טלטלה רצינית שכללה פיטורים של מאות עובדים, חיסול כמעט מלוא פעילות של בית ההשקעות כלל פיננסים, שינוי חלק מהפעילויות והתמקדות בהשקעות בנדל"ן ותשתיות בישראל ובחו"ל.

כל זאת לקראת מכירה הצפויה של החברה. שכן בימים אלה מנסה דנקנר לקדם את העסקה למכירת מחצית מהאחזקות של אי.די.בי פיתוח המשוועת למזומנים בכלל ביטוח (27.5% ) לפי שווי של כ-4.5 מיליארד שקל- הגבוה בכ-30% מחירה בבורסה וכן בוחן חלופות מכירה אחרות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום