פריגו נתבעת ע"י איליי לילי על הפרת פטנט על תרופה של 229 מיליון ד' לשנה

פריגו הגישה את הבקשה לשיווק גרסתה הגנרית על פי סעיף 4 לחוק הץ' ווקסמן שמקנה בלעדיות של 6 חודשים בשווק התרופה לחברה הגנרית הראשונה שתערער בהצלחה של תוקפו של הפטנט

יורם גביזון

חברת פריגו שהיא היצרנית הגדולה בארה"ב של תרופות ללא מרשם במותג פרטי של רשתות הפארם נתבעה על ידי חברת איליי לילי על הפרת פטנט על התרופה Axiron, שמיועדת לטיפול בגברים מעל גיל 18 שרמת ההורמון הגברי טסטוסטרון בדמם נמוכה או אפסית.

מכירותיה של התרופה בארה"ב ב-12 החודשים האחרונים הסתכמו ב-229 מיליון דולר. פריגו נתבעה ע"י חברת איליי לילי שפיתחה את התרופה המקורית בבית משפט מחוזי באינדיאנה, שכן פריגו הגישה את הבקשה לשיווק גרסתה הגנרית על פי סעיף 4 לחוק הץ' ווקסמן שמקנה בלעדיות של 6 חודשים בשווק התרופה לחברה הגנרית הראשונה שתערער בהצלחה של תוקפו של הפטנט שמגן על התרופה, במקרה של Axiron עד יולי 2027.

בתוך כך קיבלה פריגו אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק את הגרסה הגנרית של התרופה Sanctura XR ותחל לשווק אותו מיידית. פריגו גברה קודם לכן בשתי ערכאות משפטיות על החברה שפיתחה את התרופה Allergan שמיועדת לטיפול בפעילות יתר של שלפוחית שתן ואי שליטה בה, כך שהחברה תיהנה מבלעדיות של 6 חודשים בשווקה.

המכירות של התרופה בארה"ב הסתכמו ב-54 מיליון דולר ב-2012 על פי נתוני סוכנות המחקר הרפואי Symphony

מנכ"ל פריגו ג'ו פאפאצילום: רוני ליבוביץ'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker