הפסד של כ-11 מיליון דולר לבתי זיקוק בשל תקלה באחד ממתקני השירותים

החברה הזעיקה מחו"ל מומחים שהגיעו בימים אלו כדי לבחון את התקלה ואופן הטיפול בה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת בתי זיקוק שבשליטת החברה לישראל והמפעלים הפטרוכימיים זיהתה תקלה באחד ממתקני השירותים במפעלה במפרץ חיפה שגרמה להפחתת התפוקות בחלק ממתקני הייצור של החברה. בתי הזיקוק אינה מסוגלת להתגבר על התקלה בכוחות עצמה ולכן הזעיקה מחו"ל מומחים שהגיעו בימים אלו כדי לבחון את התקלה ואופן הטיפול בה.

בתי זיקוק פועלת אמנם באופן רציף לתיקון התקלה והשבת המתקן לפעילות מלאה, אבל בשלב זה לא תתוקן התקלה עד למחצית יוני 2013. החברה מעריכה את היקף ההשפעה של הפחתת התפוקות על תוצאותיה הכספיות בהפסד של 11 מיליון דולר, אך מזהירה כי התארכות פרק הזמן עד לתיקון התקלה עלול להשפיע מהותית לרעה על תוצאותיה הכספיות. בתי זיקוק מציינת שמשך הזמן עד לתיקון התקלה תלוי בקצב ייצור חלקי חילוף וקצב עבודות התיקון.

התקלה מתרחשת בעיתוי רגיש מכיוון שבימים הקרובים יתכנסו אסיפות בעלי איגרות החוב של בתי זיקוק כדי לאשר שינוי בשטר הנאמנות של האיגרות באופן שיאפשר לחברה לתת לחברה הבת שבבעלות המלאה, כרמל אולפינים, ערבות מלאה לתשלומי קרן הלוואות בנקאיות ואיגרות חוב עד לאפריל 2015.

בתי הזיקוק בחיפהצילום: תומר נויברג / ג'יני

בתי זיקוק הפסידה ברבעון הראשון של 2013 סכום של 2.6 מיליון דולר במחזור של 2.3 מיליארד דולר בהשוואה להפסד של 5.9 מיליון דולר במחזור של 2.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל לו ב-2012. בתי זיקוק היתה אמורה להציג שיפור בתוצאותיה הכספיות החל ברבעון השני של 2013 ואילך בעקבות הפעלת המתקן לייצור דלקים נקיים בינואר 2013 והספקה מלאה של גז טבעי החל באפריל 2013. שני גורמים אלה היו אמורים להגדיל את הרווח התפעולי התזרימי של החברה (Ebitda) ב-300 מיליון דולר בשנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker