דנקנר במאמץ נואש נוסף: יצא לחו"ל לפגישות עם אלשטיין

לאחר שנציגויות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח חתמו בסוף שבוע האחרון על הסכם של מתווה משותף להסדר חוב, ינסה דנקנר לגבש עם אלשטיין הצעה חדשה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

נוחי דנקנר ממשיך בניסיונותיו הנואשים לשמור על השליטה בקבוצת אי.די.בי - גם לאחר שנציגויות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח חתמו בסוף שבוע האחרון על הסכם של מתווה משותף להסדר חוב. אם ההסכם ייצא לפועל, דנקנר ושותפיו, משפחות מנור ולבנת, יודחו מהשליטה באי.די.בי.

בעקבות זאת, דנקנר טס ככל הנראה יחד עם מנהלים נוספים באי.די.בי לניו יורק לצורך פגישות בהולות עם המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטין בניסיון לגבש הצעה חדשה להסדר חוב מול נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות. אין זו פעם הראשונה שדנקנר נאלץ לטוס לארגנטינה בניסיון לחלץ את עזרתו של אלשטיין, שהשקיע כבר כ-100 מיליון שקל תמורת הקצאה של 10% מגנדן בספטמבר 2012. סכום זה עלול כעת לרדת לטימיון אם מחזיקי האג"ח ישתלטו על אי.די.בי.

כך לפני כחודש אחרי שמנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, החליטה לסגת ממתווה הסדר חוב שגובש עם גנדן (חברה האם שדרכה דנקנר ושותפיו שולטים באי.די.בי אחזקות) , חזר דנקנר מארגנטינה כשהוא סיכם על מתווה חדש להסדר חוב שבמסגרתו היה אמור אלשטיין להזרים כ-57 מיליון דולר לאי.די.בי אחזקות וכ-18 מיליון דולר לגנדן.

ואולם למרות הבקשות החוזרות הנשנות וחוזרות של נציגות בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות כי אלשטיין יפקיד כסף בנאמנות כדמי רצינות, הדבר לא קרה עד כה ובסוף השבוע החליטו חברי הנציגות לחבור אל נציגות פיתוח - לאחר שקיבלו הצעה משופרת, המשקפת תספורת כלכלית של כ-50% על חוב של כ-2 מיליארד שקל.

הרב פינטו, אדוארד אלשטיין ונוחי דנקנרצילום: אסף סער גלובל

כעת, דנקנר יצטרך להביא למחזיקי האג"ח הצעה משופרת מזו שכוללת כיום מחיקה של כ-1.75 מיליארד שקל חוב באי.די.בי פיתוח ואולם נטו מדובר במחיקה של כ-1.35 מיליארד שקל שכן יוותר חוב של כ-400 מיליון שקל. בהתאם לכך ובהערכה גסה, דנקנר ואלשטיין צריכים לקנות את השליטה באי.די.בי תמורת כ-1.35 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker