אחרי כאל ובנק דיסקונט: יוסי בכר מונה לדירקטור בוויזה אירופה

בכר ישמש כאחד מ-21 הדירקטורים המתווים את האסטרטגיה של ארגון הסליקה הבינלאומי

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

ד"ר יוסי בכר, יו"ר דירקטוריון כאל ויו"ר בנק דיסקונט, מונה לחבר דירקטוריון בוויזה אירופה. דירקטוריון הארגון מונה 21 איש, מתוכם 17 דירקטורים הם נושאי משרה בגופים המנפיקים את כרטיסי האשראי שנושאים את המותג ויזה. חברת כרטיסי האשראי כאל (הנמצאת בבעלות 72% בנק דיסקונט) היא אחת מהגופים המנפיקים והסולקים את כרטיסי ויזה.

הבחירות לדירקטוריון ויזה אירופה נערכות מדי שנתיים, כאשר בהצבעה משתתפים 18 דירקטורים שמונו או נבחרו על ידי הגופים המנפיקים את כרטיסי האשראי של הארגון. בכר זכה במרבית קולות המצביעים בקרב חמש המדינות המהוות את הנציגות בדירקטוריון מטעם אזורנו: ישראל, פורטוגל, יוון, קפריסין ומלטה.

בכר מתמנה לדירקטור בויזה אירופה שבועות בודדים לפני סיום כהונתו כיו"ר כאל. במקומו צפוי להתמנות ראש החטיבה הבנקאית בדיסקונט יובל גביש, לתפקיד יו"ר כאל. מינויו של גביש נעשה בהתאם לדרישות המפקח על הבנקים, המאשר רק במקרים חריגים כי יו"ר דירקטוריון הבנק יכהן במקביל כיו"ר דירקטוריון החברות הבנות.

ההודעה על מינוי בכר לכהונת דירקטור ויזה אירופה התקבלה חודש בלבד לאחר שכאל וארגון ויזה אירופה חתמו על "הסכם תמיכה להידוק שיתוף הפעולה ביניהן, במטרה להביא לצמיחה בהיקף השימוש בכרטיסי המותג 'ויזה' המשווקים על ידי כאל".

בחברת כאל מסרבים לפרט מה כלול בהסכם זה שדווח במסגרת הדו"חות הכספיים של כאל. ככל הנראה להידוק שיתוף הפעולה בין כאל לבין ויזה אין קשר למינוי בכר לדירקטוריון הארגון, שכן המינוי נעשה על ידי הגופים החברים בארגון ולא על ידי ויזה אירופה עצמה.

בכר הודה לחברי ויזה אירופה ממדינות האזור, אליו משויכת מדינת ישראל, על הבעת האמון ועל תמיכתם במינויו לדירקטוריון, ואמר: "אני מצפה לקחת חלק בגיבוש מדיניות והתוויית אסטרטגיה ארוכת טווח ל ארגון פיננסי בינלאומי כמו ויזה אירופה".

עודד סלומי, מנכ"ל ויזה אירופה בישראל, אמר: "מזה זמן רב השוק הישראלי מהווה חלק מהותי מהפעילות של ויזה אירופה. אנו מברכים על המינוי החדש, אשר יאפשר לתת ביטוי לנעשה בישראל כדוגמה להובלת יוזמות שעשויות להוליד פרויקטים דומים ומחזורי ויזה במדינות נוספות".

יוסי בכרצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker