אי.די.בי מדווחת על התעניינות בכלל ביטוח; דנקנר: לא מבין למה בוצע במחשכי לילה מהלך עוין

על פי מכתב הכוונות, לאחר קיום פגישות וקבלת מצגות על כלל ביטוח, קרן זרה הביעה עניין בביצוע עסקה לרכישת 27.5% מהון המניות של כלל ביטוח

TheMarker Online

"לא איבדנו את השליטה באי.די.בי. זה נכון שבוצע לפנות בוקר מהלך עוין. אבל אני לא מבין מדוע הם עשו זאת במחשכי לילה וחתמו הסכם אחר", כך אמר היום בעל השליטה באי.די.בי אחזקות, נוחי דנקנר לערוץ 2 בתגובה להסכמה הלילית בין נציגי האג"ח של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח, לפיה תוקם חברה אחת בשליטת בעלי החוב ואי.די.בי אחזקות תימחק מהמסחר.

בתוך כך, דיווחה אי.די.בי אחר הצהריים כי הבוקר (ו') קיבלה מכתב כוונות לא מחייב מקרן בינלאומית זרה גדולה בדבר אפשרות רכישה של מחצית מהחזקות החברה בכלל ביטוח. ההודעה של אידיבי באה שעות אחדות אחרי 

על פי מכתב הכוונות, לאחר קיום פגישות וקבלת מצגות על כלל ביטוח, הקרן הביעה עניין בביצוע עסקה לרכישת 27.5% מהון המניות של כלל ביטוח ביחד עם קבלת זכות סירוב ראשון ביחס ליתרת החזקות החברה בכלל ביטוח. על פי הודעת אי.די.בי, הקרן מודעת למחיר שהתבקש על ידי החברה, המשקף שווי של 4.5 מיליארד שקל לכלל ביטוח, ומעוניינת לבצע משא ומתן רציני ויעיל עם החברה ביחס לעסקה.

נוחי דנקנר בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

על פי הדיווח של אי.די.בי, לפני תחילת ביצוע בדיקת הנאותות ושכירת יועצים חיצוניים, הקרן מבקשת לקבל הסכמה עקרונית לביצוע העסקה מהבנקים והמוסדות הפיננסיים המלווים של החברה, וכן אישור מנציגות מחזיקי אגרות החוב של החברה שלא תפעל נגד ולא תמנע את ביצוע העסקה; הסכמה עקרונית מהנציגות של מחזיקי אגרות החוב של אי די בי אחזקות שלא תפעל נגד ולא תמנע את ביצוע העסקה; אישור שלא קיימת התנגדות עקרונית של המפקח על שוק ההון, הביטוח והחיסכון ביחס למתן היתר לעסקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker