בטר פלייס עשויה לסיים את דרכה בקרוב; 500 עובדים בסכנה

עידן עופר מקיים בימים אלו שיחות עם המשקיעים האחרים בבטר פלייס: מורגן סטנלי, HSBC וג'נרל אלקטריק ■ במידה שבעלי המניות הנוספים לא יסכימו להזרים הון נוסף לבטר פלייס, עשוי דירקטוריון החברה לישראל להחליט על הפסקת פעילותה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

ההרפתקה המוטורית שיזמו שי אגסי ועידן עופר, בעל השליטה בחברה לישראל, עשויה להגיע לסוף דרכה הכלכלית בימים הקרובים. עופר, בעל השליטה בחברה לישראל המחזיקה ב-30% ממניות בטר פלייס והמחזיק ישירות ב-8% ממניות החברה, מקיים בימים אלו סבב שיחות עם המשקיעים האחרים בבטר פלייס: הבנקים הזרים מורגן סטנלי, HSBC וחברת ג'נרל אלקטריק.

במידה שבעלי המניות הנוספים לא יסכימו להזרים הון נוסף לבטר פלייס, עשויה דירקטוריון החברה לישראל - שיתכנס כדי לאשר הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2013 - להחליט על הפסקת ההזרמות לבטר פלייס, ובכך להפסיק את פעילות החברה. בבטר פלייס מועסקים כ-500 עובדים.

הזרמה נוספת של החברה לישראל עלולה לגרום לאחד המשקיעים המוסדיים המחזיקים ביותר מ-1% ממניותיה לכנס אסיפה מיוחדת כדי לאשר את ההזרמה בהליך שבו יידרש רוב מקרב בעלי מניות המיעוט בה, מה שעלול להסתיים בכשלון מהדהד שיזרה מלח נוסף על הכשלון האישי של עופר שהיה מהדוחפים להשקעה בבטר פלייס.

בטר פלייס, שפרשה תשתית הטענה לרכש חשמלי בישראל ובדנמרק, הפסידה מאז הקמתה 812 מיליון דולר והחזיקה בקופתה 34 מיליון דולר נכון לסוף 2012. החברה לישראל ביצעה הפרשה של 191 מיליון דולר בדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של 2012, והפחיתה את שווי ההשקעה ל-0 בעקבות הערכת שווי של גיזה זינגר אבן.

עידן עופרצילום: אליהו הרשקוביץ

החברה לישראל השקיעה עד כה 293 מיליון דולר בבטר-פלייס שהפסידה 251 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012 ו-454 מיליון דולר ב-2012 כולה, לאחר שרשמה הכנסות מצומקות של 7 מיליון דולר בשנה זו.

מהחברה לישראל נמסר בתגובה: "בטר פלייס ממשיכה במאמציה לגייס הון הנדרש להמשיך את פעילותה, אך טרם התקבלה החלטה על עתידה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker