ערן אזרן

בהמשך לרפורמה של הנהלת הבורסה בנוגע לשעות המסחר, הדירקטוריון אישר היום (ה') כי החל מ-16 ביוני שעת נעילת המסחר באחד העם תוארך בשעה, ל-17:25. ההחלטה, שתהיה תקפה לימים ב'-ה' בלבד, התקבלה לאחר שרשות ני"ע תמכה במהלך, שנועד בעיקרו להגברת הסחירות ומחזורי המסחר בתל אביב.

בבורסה ציינו היום כי ההחלטה התקבלה בהמשך להערות שהתקבלו מרשות ניירות ערך, מיחידת ניהול החוב הממשלתי במשרד האוצר, ומפעילים בשוק ההון. התוכנית המקורית של הנהלת הבורסה כללה אף קיצור שעות המסחר ביום א', על רקע העובדה שהזרים אינם פעילים בבורסה.

אולם, הנהלת הבורסה החליטה לסגת מהרעיון לאור ההערות שהתקבלו, ובראשן התנגדותה של רשות ני"ע, וזאת במטרה שלא לפגוע עוד יותר בנזילות, שהינה חלשה כבר היום. בבורסה אף ציינו כי קיצור שעות המסחר באג"ח ממשלתיות יכול להביא לירידה במחזורי המסחר שלהם, וכי נכון להאריך את שעות הפעילות גם בהן על מנת לעודד משקיעים זרים.

בשבוע שעבר הביעה מנכ"לית הבורסה דאגה מירידת בסחירות בבורסה. "זה נכון שהמחזורים בבורסה יורדים, וזהו כדור שלג שאם לא נעצור אותו יביא למצב שאין שוק הון. ואז, אולי גם לא יהיה מקום לאגף שוק ההון", אמרה בכנס כלכלי שנערך בתל אביב.

אסתר לבנוןצילום: ניר קידר

"אין נזילות, כי המשקיעים המוסדיים לא נמצאים. חברה שרוצה לגייס כספים לא יכולה לעשות זאת. מאיפה תגיע הצמיחה שכולם מדברים עליה? מישהו צריך לדאוג לה. אבל הם דואגים רק לצמיחה בחו"ל ולא לצמיחה בארץ. אנחנו מפתחים את הכלכלה העולמית, אבל מי יפתח את הכלכלה שלנו?

"אני יכולה לספר על הפעילות שלנו להבאת משקיעים זרים, כמו כנס למשיכת משקיעים שאנחנו עושים בחודש הבא בלונדון, או פעילויות שיווקיות רבות נוספות, אך אין הרבה היגיון לדבר על זה כששוק ההון שלנו בורח מהידיים. אנו נמצאים במצב של להיות או לחדול", הוסיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker