פז: הרווח הנקי ירד ל-15 מיליון שקל

הכנסותיה של פז (בניכוי ההיטלים הממשלתיים) הסתכמו ברבעון הראשון של 2013 בכ-4.8 מיליארד שקל - ירידה של כ-6% לעומת הרבעון המקביל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

חברת פז נפט, שבשליטת צדיק בינו ובניהולו של יונה פוגל, פירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2013 ,מהן עולה כי החברה רשמה רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 15 מיליון שקל, לעומת 20 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2012.

להבדיל ממרבית חברות אנרגיה אחרות, פז מציגה גם את התוצאות המתואמות - זאת בכדי ליצור בסיס אחיד להשוואה כלכלית של הפרמטרים התפעוליים, בנטרול עסקות גידור על מלאי הנפט, השפעות מט"ח ועסקות החלף (SWAP) על אג"ח צמודות שהנפיקה.

פז הנחשבת לחברת האנרגיה הגדולה בישראל, נסחרת במדד ת"א 25 לפי שווי שוק של 5.7 מיליארד שקל ופועלת באמצעות 3 מגזרים עיקריים: קמעונאות ומסחר (פז-קו"מ) ; תעשיות (הכוללת פעילות של פזגז ופזקר) וזיקוק.

צדיק בינוצילום: מוטי קמחי

הכנסותיה של פז (בניכוי ההיטלים הממשלתיים) הסתכמו ברבעון הראשון של 2013 בכ-4.8 מיליארד שקל - ירידה של כ-6% לעומת הרבעון המקביל. הירידה במכירות נטו נובעת בעיקר בשל ירידה במכירות של חטיבת הקו"מ נוכח ירידה בכמויות המכירה לחברת החשמל ולרשות הפלסטינאית שקוזזה חלקית מגידול במכירות בית הזיקוק באשדוד לדור אלון.

הרווח הנקי המתואם של פז (המיוחס לבעלי המניות) הסתכם ברבעון הראשון ב-28 מיליון שקל - ירידה של 44% לעומת הרבעון המקביל. עיקר הירידה ברווח נרשמה בשל הפסד תפעולי מתואם של 23 מיליון שקל שהסבה פעילות הזיקוק, לעומת רווח תפעולי מתואם של 5 מיליון שקל ברבעון המקביל, כך שגם הרווח התפעולי המתואם הסתכם ברבעון הראשון ב-28 מיליון שקל.

פז יצרה ברבעון הראשון תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של כ-1.2 מיליארד שקל, לעומת 164 מיליון שקל ברבעון המקביל והקטינה את החוב הפיננסי שלה בכ-800 מיליון שקל.

פז סיימה תוכנית השקעות גדולה שנמשכה כמה שנים בהיקף של כ-1.3 מיליארד שקל בבית הזיקוק שלה באשדוד שכללה בעיקר בניית מתקנים חדשים ושדרוג המתקנים הקיימים. בית הזיקוק החל לפעול במתכונתו החדשה במהלך הרבעון הראשון אך עדיין סבל מכך שהמתקנים הופעלו לא בקצב מלא וכן בשל היעדר אספקה סדירה של גז טבעי, נגרם לחברה הפסד תפעולי של כ-45 מיליון שקל .כעת מצפים בפז כי פעילות הזיקוק תניב רווח תפעולי שנתי של כ-300 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker