בזק מרחיבה את גיוס האג"ח ל-870 מיליון שקל

אחרי שדיווחה לבורסה על גיוס מתוכנן של 600 מיליון שקל, בזק מודיעה כי לאור הביקושים היא תגדיל את הגיוס ■ מדובר בסדרות אג"ח 6 ו-7 של החברה שהיא מרחיבה כעת בהנפקה פרטית

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

אחרי שדיווחה לבורסה על , בזק מודיעה כעת כי לאור הביקושים, היא תגדיל את הגיוס ל-870 מיליון שקל וזאת לאור ביקושים במכרז של 1.2 מיליארד שקל, לדברי החברה. מדובר בסדרות אג"ח 6 ו-7 של החברה שהיא מרחיבה כעת בהנפקה פרטית.

בזק גייסה היום 680 מיליון שקל אג"ח מסדרה 6, שיגיע לפרעון מלא בשנת 2022 לפי ריבית אפקטיבית שנתית של 2.16%. החברה גייסה 190 מיליון שקל נוספים באמצעות הרחבת סדרה האג"ח 7, כאשר הריבית האפקטיבית השנתית שתשלם בזק תעמוד על 2.81%. אג"ח 6 הוא צמוד מדד ואג"ח 7 אינו.

סטלה הנדלרצילום: אייל טואג

הגיוס נעשה באמצעות הנפקה פרטית לגופים מוסדיים. על פי דיווח החברה, ההנפקה כפופה לקבלת אישורי דירוג מאת חברת S&P מעלות וחברת מידרוג, לפיהם דירוג איגרות החוב הנוספות לא יפחת מיד לאחר ביצוע ההנפקה מדירוג של ilAA ו-Aa2 בהתאמה.

בזק הכריזה לפני כשבוע על דיווידנד של 1.36 מיליארד שקל, מתוכם 861 מיליון שקל בגין הרווחים הנצברו ברבעון הרשאון של שנה ו. 500 מיליון שקל נוספים יחולקו כמנה חמישית בהפחתת ההון שביצעה החברה לפני כשנתיים. דיווידנד זה שולם כבר לפני שבוע, כך שגיוס החוב אינו צפוי לשמש את בזק למימון חלוקה זו. עם זאת, לא מן הנמנע כי החברה מנסה לנצל הזדמנויות על מנת לגייס חוב חדש שישמש אותה בעתיד לעמוד בתזרים הדיווידנדים. בניגוד ליתר חברות התקשורת הישראליות, בזק עדיין מחלקת 100% מהרווח הנקי שלה כדיווידנד לבעלי המניות.

, דיווחה בזק כי חוב הקבוצה למוסדות פיננסיים ולמחזיקי אג"ח, נכון לתום הרבעון הראשון של 2013, עומד על כ-9.39 מיליארד שקל לעומת כ-9.42 מיליארד שקל בתום הרבעון המקביל. החברה ציינה כי פירעון איגרות חוב והלוואות במגזר התקשורת הפנים ארצית הנייחת ובמגזר התקשורת הסלולרית קוזז בשל קבלת הלוואות מתאגידים בנקאיים במגזר התקשורת הפנים ארצית הנייחת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker