שיכון ובינוי רוכשת מסאנטק הסינית פאנלים ב-20 מיליון דולר

החברה רכשה את הפאנלים עבור שתי חוות סולאריות שתקים בנגב בהספק כולל של 11 מגה־ואט

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

זרוע האנרגיה הירוקה של קבוצת אריסון, שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, סיכמה עם חברת סאנטק הסינית על רכישת פאנלים סולאריים ב–20 מיליון דולר. זאת בעבור שתי חוות סולאריות שתקים בנגב בהספק כולל של 11 מגה־ואט.

מדובר בשדה פוטו־וולטאי ‏(P.V.‏) בהספק של חמישה מגה־ואט שיוקם על שטח של 90 דונם בקיבוץ שדה בוקר, וכן בשדה של שישה מגה־ואט שיוקם בשטח 100 דונם בקיבוץ חצרים. סאנטק, מספקיות הפאנלים הגדולות בעולם, מחזיקה לפי הערכות בנתח של כ–40%–50% משוק המערכות הסולאריות בישראל. לטענת החברה, היא התקינה בחמש השנים האחרונות מערכות בהספק כולל של 100 מגה־ואט, לרבות בשדה הסולארי הראשון שהוקם בישראל, בקיבוץ קטורה שבנגב.

שיכון ובינוי מחזיקה בנתח של 13% במכסת השדות הפוטו־וולטאיים, עם צבר פרויקטים של 22 מגה־ואט. “המערכות הסולאריות בקיבוצים שדה בוקר וחצרים יהיו בין הגדולות בישראל”, אמר רון שאן, סגן נשיא סאנטק לאזור אסיה, המזרח התיכון ואפריקה. “אנחנו עובדים עם סאנטק שנים רבות, ואנחנו מצפים להמשיך ולשתף פעולה”, הוסיף אמיר לוי, מנכ”ל שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת.

לוחות סולארייםצילום: בלומברג

סאנטק סיפקה עד היום 25 מיליון פאנלים סולארים ל–1,000 לקוחות. עם זאת, בעקבות הצלילה במחירי הפאנלים בעולם בכ–70% בשלוש השנים האחרונות - נקלעה גם סאנטק לקשיים. היא נאלצה לפני חודשיים להסכים להכרזה של פשיטת רגל של אחת מהחברות הבנות שלה.

אבי בר־אלי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker