גבעות עולם הרוויחה 2.5 מיליון דולר ברבעון ממכירת נפט

השותפות, העוסקת בפיתוח שדה הנפט "מגד", הפיקה ברבעון הראשון של 2013 כ-44 אלף חביות נפט ■ מאז מבחני ההפקה ביוני 2011 הפיקה השותפות כ-400 אלף חביות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שותפות גבעות עולם, העוסקת בפיתוח שדה הנפט "מגד" הפיקה במהלך הרבעון הראשון של 2013 כ-44 אלף חביות נפט, כך עולה מדו"חות השותפות שפורסמו הבוקר. מדובר בכמות הדומה לרבעונים הקודמים, בהם הפיקה החברה 41-51 אלף חביות ברבעון. מאז מבחני ההפקה ביוני 2011 כבר הפיקה השותפות כ-400 אלף חביות.

שותפות גבעות עולם נסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של כ-518 מיליון שקל. השותף הכללי (חברת הניהול) של הרישיונות נמצא בשליטת מספר חברות פרטיות, השייכות בעיקר לגיאולוג לוסקין ולדירקטורים נגה בן דוד ושמואל בקר. רזרבות הנפט הכלליות בשדה מסתכמות ב-15.8 מיליון חביות, בעוד שהרזרבות המוכחות עומדות על 2.4 מיליון בלבד.

ההכנסות ממכירת נפט, המופק מקידוח מגד 5, הסתכמו ברבעון בכ-8.5 מיליון דולר, שנבעו ממכירת כ-80 אלף חביות, לעומת הכנסות של כ-5.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. במהלך הרבעון מכרה השותפות את הנפט שאגרה בין החודשים אוקטובר 2012 ועד פברואר 2013 במיכל האחסון החדש, ומכאן העלייה במחזור הכספי.

קידוח של גבעות בגבעת כוח ליד ראש העין
קידוח של גבעות בגבעת כוח ליד ראש העיןצילום: דניאל בר און

הוצאות חיפושי הנפט, המיועדים ברובם להוצאות קידוח "מגד 6" החדש, הסתכמו בכ-2.8 מליון דולר לעומת כ-1.7 מליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה מסרה כי החלו עבודות התקנת של מגדל הקידוח ב"מגד 6". על פי החברה, תחילת הקידוח מוערכת בשבוע השני בחודש הבא. עלות הקידוח מסתכמת ב-16 מיליון דולר, לא כולל מבחני הפקה בעלות נוספת של 9 מיליון דולר.

במקביל, השותפות נערכת לבצע הנפקה של אג"ח למשקיעים מוסדיים (הקצאה פרטית). ההנפקה נועדה להשיג למימון נוסף לשם ביצועי הקידוחים "מגד 7" וב"מגד 8", השכנים למגד 6.  בהנחה שיגויס הכסף, שני הקידוחים הנוספים צפויים לצאת אל הפועל ברבעון הרביעי של 2013 וברבעון השני של 2014 בהתאמה.

הוצאות הנהלה וכלליות של השותפות הסתכמו ברבעון בכ-297 אלף דולר לעומת כ-473 אלף דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בחבה הסבירו שהירידה בהוצאות נובעת בעיקר מהירידה בתשלום ליועצים. הרווח התפעולי של השותפות עמד על כ-2.4 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של כ-0.85 מיליון דולר ברבעון המקביל.

הרווח הנקי עמד על כ- 2.5 מיליון דולר לעומת כ-0.83 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. יתרת מזומנים ופיקדונות של השותפות, נכון למועד פרסום הדו"ח, עמדה על כ-20.7 מיליון דולר המיועדים לפיתוח "מגד 6". בתגובה לדו"חות יחידות ההשתתפות של גבעות עולם מזנקות ב-4.2%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker