אחד העם

ת"א 25 עלה ב-3% ב-4 ימי המסחר האחרונים

היום עלה המדד ב-0.6% ■ בלטו במסחר מניית אלרוב ישראל והחברה הבת אלרוב נדל"ן שעלו בכ-5.5% ו-7.6% ■ מדד הנדל"ן זינק ב-1.7%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר בבורסת תל אביב התנהל היום בעליות שערים. מדד ת"א 25 עלה ב-0.5%, וסיכם עלייה של כ-3% בארבעת ימי המסחר האחרונים, בהשפעות רמת השיא בוול סטריט. עם זאת, שוק המניות בישראל עדיין מדשדש ביחס לעולם, כך שהבורסה רחוקה מרמות השיא שלה - 1,350 נקודות..

"שבוע המסחר מתנהל בעליות שערים נאות על רקע האופטימיות השוררת בשווקים מעבר לים. המגמה החיובית הזו תלווה אותנו בימים הקרובים ככל הנראה והמשקיעים ינסו לנצל זאת שוב", הסביר הבוקר חזי ינושבסקי, ראש מחלקת מחקר ATRADE.

"מדד ת"א 25 הוסיף אתמול 0.57% לערכו וסגר מעל 1,220 הנקודות. אנו מעריכים כי העליות יימשכו עד אזור רמת ההתנגדות הבאה הניצבת ב-1,240. נתוני הצמיחה החיוביים שפורסמו בשישי האחרון מעניקים רוח גבית לשוק המקומי גם כן", הוסיף.

היום, מדד ת"א 25 עלה ב-0.6%, ומדד ת"א 100 התחזק ב-0.7%. מדד ת"א בנקים הוסיף 1%, ומדד נדל"ן 15 נסחר בעלייה של 1.7%. מחזור המסחר היומי הסתכם בכ-1.17 מיליארד שקל. בלטו במסחר מניית אלרוב ישראל והחברה הבת אלרוב נדל"ן שעלו בכ-5.5% ו-7.6% במחזורים גבוהים. החברות לא הוציאו היום דיווח מהותי כלשהו.

בגזרת השוק הסולידי נרשמות, גם היום, עליות שערים. מדדי התל בונד הוסיפו עוד 0.4% ושברו שוב שיאים. איגרות החוב הממשלתיות נסחרו בתנועות לשני הכיוונים: האג"ח השקליות רשמו ירידות שערים, בעוד שהצמודות נסחרו בעליות חדות.

אג"ח שקלית ל-10 שנים ירדה ב-0.1%, ועלתה לתשואה של 3.5%. אג"ח צמודה למדד לתקופה דומה עלתה ב-0.46% וירדה לתשואה של 1.32%. בימים האחרונים הביקוש לאיגרות חוב צמודות מתגבר בעקבות החשש לעלייה באינפלציה בשל הגזרות הכלכליות של הממשלה, ומכאן הנהירה לאיגרות החוב הצמודות.

איגרות החוב של אדרי-אל נסחרו בירידות של עד 3.5%. החברה דיווחה כי בוטל ההסכם למכירת שטחי המסחר בדיזינגוף סנטר בתל אביב ובקניון 8 בקרית שמונה לקרן ריט 1. על רקע ביטול ההסכם, שתמורתו אמורה הייתה אדרי-אל לקבל כ-175 מיליון שקל, חברת הנדל"ן עשויה למצוא עצמה ללא מקורות מספיקים לפרוע תשלומים לבעלי האג"ח בחודשיים הבאים, אלא אם בעליה יזרימו הון חיצוני.

מניות בולטות במסחר

 מניית בזן בלטה עלתה ב-4.2% לאחר פרסום הדו"חות הכספיים. הפעלתו של המתקן לייצור דלקים נקיים (מידן) בינואר 2013 שהוקם בהשקעה של 517 מיליון דולר הביאה לשיפור בתזרים המזומנים של החברה ברבעון הראשון.פעילותה השוטפת של הקבוצה ייצרה עודף של 221 מיליון דולר בהשוואה לגירעון של 116 מיליון דולר בתזרים המזומנים ברבעון המקביל ב-2012.

על רקע התוצאות, איגרות החוב של בזן ושל החברה האם מפעלים פטרוכימיים רשמו עליות חדות. האג"ח של בזן הוסיפו עד 2.5%, וירדו לתשואות 4%-6%. איגרות החוב של החברה האם מפעלים פטרוכימיים עלו עד 3.2%, והן נסחרות כעת בתשואות של 10%-130%.

תפרון דיווחה הבוקר על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2013, ובמקביל הודיע מנכ"ל החברה, עמית מרידור, על התפטרותו. ההפסד התפעולי ברבעון הסתכם בכ-455 אלף דולר, צמצום של כ-23% בהשוואה להפסד תפעולי בסך כ-593 אלף דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ה-EBITDA (רווח לפני מימון, מס, פחת והפחתות) הסתכם בכ-1.6 מיליון דולר, גידול של כ-7.8%.

על רקע החשש מהפחתה במכסות יצוא הגז, כפי שקבעה ועדת צמח, אבנר, דלק קידוחים, רציו וישראמקו צפויות להמשיך ולאבד גובה. יום לאחר ההפגנה והעימותים מחוץ לביתו בנתניה, אמר אתמול יצחק תשובה בעל השליטה בקבוצת דלק, כי יצוא הגז עשוי לסייע למצבה הפיננסי של ישראל, הנמצאת בגירעון עמוק, וכי הוא עשוי לחזק את מעמדה הבינלאומי.

הסדר החוב באי.די.בי אחזקות: הארגון להגנה על חסכונות הציבור קורא למחזיקים הפרטיים באיגרות החוב של החברה להצביע לטובת שילובו של הארגון בנציגות מחזיקי האג"ח. הארגון, בראשות אוהד אלוני, פרסם היום מכתב, שבו הוא קורא למחזיקים לממש את זכות ההצבעה שלהם דרך האינטרנט, ולהכריע לטובת הרחבת הנציגות של אי.די.בי אחזקות בשני נציגים נוספים (אוהד אלוני ועו"ד רועי סלוקי).

עוד בקבוצת אי.די.בי: התוכניות של אי.די.בי פיתוח לקדם את עסקת בעלי העניין למכירת האחזקות בכלל ביטוח לידי כור, מעלות את מפלס החששות של בעלי האג”ח בחברת דיסקונט השקעות ‏(דסק”ש‏), שהיא בעלת השליטה בכור ‏(67%‏). מחזיקי האג"ח של דסק"ש הודיעו על כינוס אסיפה מיוחדת ביום א' הקרוב.

אלווריון פרסמה את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2013, מהם עולה כי הכנסותיה ירדו ברבעון הנוכחי ב-45% לרמה של 8.5 מיליון דולר לעומת 15.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מול הרבעון הקודם (רביעי 2012) דווקא נרשמה השתפרות קלה של 4.5% לעומת הכנסות של 8.2 שנרשמו אז.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker