תיאטרון האבסורד של זיסר עובר לפייסבוק

כל הנדיבות שזיסר מרעיף על סביבתו מומנה ממיליונים שזרמו אליו מבנק הפועלים

עמי גינזבורג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

“קוראים לי גילי דובר, ולפני 20 שנה חליתי בסרטן נדיר”, כתבה שלשום גילי דובר בדף הפייסבוק שלה. “לאחר שנים אפלות, קשות וגדושות במאבקים עיקשים וניתוחים חוזרים נאלצו לקטוע את אחת מרגלי... במהלך כל מדורי הגהינום שעברתי קיבלתי מתנה נדירה וענקית - משפחת זיסר. בצורה מדהימה ומרגשת, הם פתחו לי את ביתם ולבם החם והצנוע. הם היו עבורי מקור לכוח ולתמיכה אינסופית. הם עטפו, חיבקו, חיזקו, העניקו ומאוד אהבו”. לפוסט מצורפת תמונה של דובר עם מוטי וברכה זיסר.

“מכתבי זה”, כותבת דובר, “בא בתגובה למכתבו של איתי אדם, שאותו איני מכירה, וכמובן שאין לי כל עניין בהתנגחות - לא עמו ולא עם כלי התקשורת. כל תכליתו של מכתב גלוי זה היא לתת פן אנושי ונכון של משפחת זיסר. אסור לחטוא בציניות וחד־ממדיות, או לתקוף לשווא כשהעובדות אינן ידועות. בעיני, הניסיון להציג את מוטי זיסר ומשפחתו כמנותקים מהמציאות זועק לשמים. זהו שקר גס”.

מוטב לעצור כאן. גם בהמשך הפוסט של דובר יש רק דברי הלל ושבח לבני הזוג זיסר. מוטי זיסר, יודע כל מי שאי פעם דיבר איתו, הוא איש נעים הליכות. מנומס, חביב, מקסים, ובעל סיפורים משעשעים מכפרים מרוחקים באפריקה ועד לכרכים הסואנים בהודו. הקסם האישי של זיסר חיבר אליו אנשים רבים עם השנים והביא לו גם הצלחות עסקיות רבות.

איתי אדם, האיש שמזכירה דובר בפוסט שלה, פירסם בשבוע שעבר בעמוד הפייסבוק שלו פוסט נוקב שיוצא נגד הסדר חוב אפשרי שימחל לזיסר על חובותיו בבנק פועלים. הפוסט כלל צילומים של פנים האחוזה שהקימו בני הזוג זיסר בכפר גנים שבפתח תקווה. הצילומים נראים מושקעים ונלקחו כנראה ממגזין עיצוב מקצועי.

מוטי זיסרצילום: דן קינן

הבית מנקר העיניים של זיסר צולם מכל זווית אפשרית. רואים בו את הבריכה הענקית ‏(33 מטר אורכה‏), מסלולי הבאולינג הנוצצים, הרהיטים המפוארים, פינת האוכל הענקית, המטבח המפנק, הספות הרכות בתוך הבית ובחצר, וגולת הכותרת - בית הקולנוע הפרטי שעליו מתנוסס השם היומרני: “Zisser Theatre”. כן, כך חיים להם בעושר בני הזוג זיסר. אלו שדובר טוענת בתוקף שהם “מחוברים אל העם”.

“בקירות ביתם יצוקים ערכיות, רוחב לב ונתינה”, כותבת דובר, “כולם מעורבים, שותפים, תורמים ויוזמים עוד ועוד פרויקטים שכל תכליתם היא עשיית טוב”. מה שדובר אולי אינה יודעת הוא שכל הטוב הזה שמרעיפים בני הזוג זיסר על מכריהם וקרוביהם ממומן בעצם בידי בנק הפועלים. זיסר חייב לבנק כמעט מיליארד שקל, ואין לו דרך לשלם אפילו מחצית מהחוב. בקירות ביתו של זיסר יצוקים לא רק “ערכיות ונתינה”, אלא גם הרבה מיליוני שקלים שזרמו אליו לאורך השנים בעזרת הבנקים המממנים ובעלי איגרות החוב בחברות שלו.

זיסר, שמצוי במאבק משפטי מול בנק פועלים, כבר הפנים שהמלחמה על שמו הטוב מתרחשת גם מחוץ לכותלי בית המשפט: בתקשורת הממוסדת וברשתות החברתיות. דובר מצדה מנסה לסייע לו. לפוסט המקורי של אדם נעשו יותר מ–1,200 שיתופים וכ–820 לייקים. הפוסט של דובר הסתפק עד אתמול בכ–100 שיתופים ו–200 לייקים. נראה שבינתיים גם בזירת התיאטרון של פייסבוק זיסר נמצא בפיגור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker