זרח נופלת בכ-7.5%; המשקיעים צופים הנפקה למימון קידוח "ים-3"

במקביל לירידות החדות, זרח תבצע היום איחוד הון ביחס של 1:4 (איחוד של ארבע יחידות ההשתתפות לאחת), כפי שאישרו בעלי יחידות ההשתתפות באסיפה האחרונה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יחידות ההשתתפות של זרח צונחות כעת במסחר ב-7.5% על רקע הערכות בשוק כי שותפות חיפושי הגז והנפט תצא בהמשך השבוע להנפקה לגיוס של 2.8 מיליון דולר (10.2 מיליון שקל) בשוק. זרח זקוקה להון נוסף על רקע הגידול בעלויות הקידוח "ים-3" שברישיון שמן, שבו היא מחזיקה ב-7.5% מהזכויות.

כרגע בקופתה של זרח, המנוהלת על ידי רמי קרמין, כ-13.5 מיליון דולר. אולם, בשוק מעריכים כי השותפות תימנע מלהשתמש בנזילות שברשותה, אלא תעדיף לבצע הנפקת יחידות השתתפות על רקע מצב השוק. סך ההשקעה של השותפות בקידוח "ים-3" צפוי לעמוד על 15.4 מיליון דולר, מתוכו כבר הושקעו 12.6 מיליון דולר.

עוד קודם להנפקה, זרח ביצעה היום איחוד הון ביחס של 1:4 (מיזוג של ארבע יחידות ההשתתפות לאחת), כפי שאישרו בעלי יחידות ההשתתפות באסיפה האחרונה. מהלך איחוד ההון אמור היה להגדיל את מחירה של יחידת השתתפות של זרח ל-13.6 אגורות (לפי השער שבו נפתח המסחר היום), אולם בעקבות הירידות המחיר יפחת ל-12.6 אגורות.

איחוד ההון נועד להעלות את מחירה יחידת השתתפות של זרח מעל 10 אגורות - מה שמהווה תנאי סף על פי כללי הבורסה לביצוע גיוס הון. על רקע האיחוד, מחיר האופציות בשוק מתקרב למחירי המימוש (14.3 אג' לאופציה 2 ו-17.3 אג' לאופציה 3). עם זאת, במסגרת האיחוד נקבע כי כל מחזיק יצטרך להמיר 4 אופציות לקבלת יחידת השתתפות אחת, כך שהשפעת המיזוג תקוזז.

קידוח ים 3צילום: רן ויזנגרין

אתמול דיווחה זרח כי לאחר חודש ימים של הפסקה, הצליחה קספיאן דרילינג, מפעילת קידוח "ים-3", להתגבר על לחצי הגז הגבוהים בהם נתקלה וחידשה את העבודות בבור הקידוח. על רקע התארכות הקידוח ושינוי המתווה ההנדסי, עלותו הכוללת של הפרויקט צפויה לגדול בכ-22 מיליון דולר ל-138 מיליון - גידול של 36% ביחס לעלות המקורית (101 מיליון דולר).

מדובר בהעלאה נוספת, שנייה במספר, לעלות הכוללת של הפרויקט. בחודש מארס דיווחה שמן כי עקב התארכות הקידוח עלותו הכוללת צפויה לגדול ב-15 מיליון דולר ל-116 מיליון דולר (ללא מבחני ההפקה שעלותם נאמדת ב-12 מיליון דולר נוספים). הגידול בעלויות אז נבע בין היתר, מפינויים חוזרים ונשנים של העובדים מהאסדה בשל דרישות מערכת הביטחון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker