"להקפיא את השכר של כלל המעורבים בהסדר אי.די.בי"

כך דרשו המחזיקים הפרטיים של אי.די.בי מנאמני החברה, במטרה לקבוע סטנדרט חדש של הוגנות בשוק ההון לשמירה על חסכונות הציבור - בו בעל השליטה, הבכירים וכלל השותפים להסדר לא יקבלו כסף בטרם תינתן תמורה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אי.די.בי אחזקות, הנשלטת על ידי נוחי דנקנר, מתנדנדת בין הסדר לפירוק. לחברה חובות עצומים של 2 מיליארד שקל, כאשר בקופתה רק 180 מיליון שקל. המחזיקים הפרטיים חוששים כי בבוא היום, אם לא תצליח הנציגות הנוכחית, שמנהלת מו"מ עם בעל השליטה על הסדר להגיע לתוצאה מספקת והחברה תישלח לפירוק, הקופה תתבזבז על בעלי תפקידים שלא הראו כל תועלת לבעלי האג"ח שאת כספיהם היו אמורים להציל.

לפיכך, על רקע ניסיונם הנוסף להיכנס לנציגות, שלחו המחזיקים הפרטיים מכתב לנאמנים בו הם דורשים כי "מאחר שהחברה הינה פושטת רגל וקופתה מצטמקת מיום ליום בשל הוצאות שכר גבוהות, מן הראוי שכל הנוגעים בהסדר החוב של אי.די.בי אחזקות יוותרו על שכרם ויקבלו אותו, אך ורק אם ייחתם הסדר"

נוחי דנקנר בדיון על הסדר החובות של אי.די.בי בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

לשם דוגמה אישית, מוכנים אוהד אלוני ועו"ד רועי סלוקי להפקיד את שכרם על ידי החברה בנאמנות, והוא לא יימשך על ידם עד להוצאה לפועל של הסדר חוב כזה או אחר. עוד מבטיחים, כי אם לא יתנו ערך מוסף למחזיקי האג"ח, שכרם יועבר ישירות לקופת המחזיקים. "אין לנו שום כוונה לנגוס בקופתה המצומקת של החברה, ככל שלא יעלה בידינו לסייע לציבור מחזיקי האג"ח לשפר את מצבם", כותבים השניים לנאמני החברה.

"בהמשך להתחייבות שלקחנו על עצמנו, אנו יוצאים בקריאה מטעם מחזיקי האג"ח לכלל הגורמים הבכירים, בהם הנהלת החברה, לרבות בעל השליטה ומנהליה הבכירים, וכן כלל הגורמים השותפים לתהליך הסדר החוב, בהם: חברי הנציגות, נאמנים, עורכי דין, יועצים כלכליים, יועצים אסטרטגיים, יועצי תקשורת וכו'. או קוראים להם לקחת על עצמם התחייבות דומה בהתאם לדוגמה האישית שלנו. זאת, בכדי לקבע סטנדרט חדש של הוגנות בשוק ההון, בהגנה על חסכונות הציבור. יש לציין כי השניים אינם מדווחים מה מבחינתם בסופו של יום יהווה תרומה משמעותית להסדר החוב - בעיה איתה יאלצו להתמודד הנאמנים אם יקבלו את ההצעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker