אבן קיסר חתמה על הסכם בלעדי עם IKEA US

על פי ההסכם, אבן קיסר תייצר ותרכוש עבור איקאה משטחי מטבח שיהיו מבוססים בעיקר על הקוורץ הטבעי של החברה הישראלית; ההסכם כבר כלול בתחזית שנתנה החברה ל-2013

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אבן קיסר, שמייצרת משטחי קוורץ עבור מטבחים חדרי אמבט וחיפויי קירות, חתמה על הסכם בלעדי עם חברת Ikea US שעל פיו אבן קיסר תהיה הספק הבלעדי של איקאה בארה"ב למשטחי מטבח שאינם עשויים מסיבית.

על פי ההסכם, אבן קיסר תייצר ותרכוש עבור איקאה משטחי מטבח שיהיו מבוססים בעיקר על הקוורץ הטבעי של החברה הישראלית. יישום ההסכם יהיה הדרגתי ולא יהיה בעל השפעה מהותית על תוצאותיה הכספיות של אבן קיסר ב-2013, אם כי הוא כבר כלול בתחזית שנתנה החברה ל-2013 להכנסות של 330 עד 340 מיליון דולר ורווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 76 עד 80 מיליון דולר.

מפעל אבן קיסר בשדות יםצילום: איציק בן מלכי

ההסכם עם איקאה הוא סיכום של משא ומתן שהחל עם רכישת 75% ממניותיה של אבן קיסר ארה"ב מידי השותף המקומי ב-2011. ההסכם עשוי לקדם את אבן קיסר למעמד החברה המובילה בתחום משטחי הקוורץ בארה"ב. עד כה פיגר נתח השוק של אבן קיסר אחרי החברה המתחרה סילסטון (Silestone) הספרדית, בעיקר משום שסילסטון שיווקה את תוצרתה באמצעות רשתות עשה זאת בעצמך כמו Home Depot ו-Lowes, בעוד שאבן קיסר נמנעה מכך כדי לבנות את המותג שלה בארה"ב והתבססה על הרחבת פעילותה לשווקים נוספים כמו קבלנים ויזמים ומפיצי חומרי בנייה גדולים.

אבן קיסר הרוויחה 10.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2013 במחזור של 76.4 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 4.8 מיליון דולר במחזור של 67.3 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012. אבן קיסר, שהונפקה בבורסה האמריקאית במארס 2012 במחיר של 11 דולר, נסחרת כיום במחיר של 26.7 דולר למניה, כלומר עלייה של 143% מאז הנפקתה לשווי של 923 מיליון דולר. קרן טנא, שהחזיקה ב-23% ממניות אבן קיסר, מכרה במחצית אפריל 2013 את כל החזקתה בחברה במחיר של 23.25 דולר למניה, כחלק מהצעת מכר שלה ושל קיבוץ שדות ים שהוא בעל השליטה באבן קיסר בהיקף של 196 מיליון דולר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker