המומחה שמונה לאלביט הדמיה כינס ישיבה - נציגות האג"ח נעדרה

בסוף השבוע אמורים הנאמנים של אלביט הדמיה להגיש לבית המשפט המחוזי חוות דעת בנוגע לשאלה האם ההסדר של אלביט הדמיה הינו מפלה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8

המומחה שמינה בית המשפט לפיקוח על הסדר החוב באלביט הדמיה, רו"ח רוני אלרואי, כינס היום בבוקר ישיבה, אך הנציגות המקצועית של סדרות ג'-ז' ו-1, הכוללת את אדוארד קלר, עופר גזית, ושמואל אשל נעדרה. בקשת הנציגות המקצועית לדחות את הישיבה ליום ראשון אחר הצהרים לאחר הדיון המקדמי אצל השופט איתן בורנשטיין נדחתה בידי אלרואי.

בתוך כך, השיחות על הסדר החוב באלביט הדמיה החייבת 2.5 מיליארד שקל לנושיה החלו. אלרואי כינס את חברי הנציגות המקצועית: חברי הנציגות של סדרה א' כלל הנאמנים של הסדרות השונות, נציגי הקרנות הזרות יורק וDK פרטנרס יחד עם נציגי הסדרה, על מנת לנסות ולהגיע למתווה המוסכם על כולם.

לטענת מקורב לנציגות, הנציגות נפגשה עם אלרואי כ-4-5 פעמים, ואף שהסבירה לו כי מרבית החברים והנאמנים נמצאים מחוץ לישראל, הוא סירב לדחות את הפגישה של היום.

עוד הוסיף המקורב: "אי אפשר לנהל משא ומתן מקצועי כאשר מעל לראשה של הנציגות מתנופפת חרב בו אמורה להתכנס ישיבת מחזיקי אגרות חוב אשר אמורה לפטר אותה. אחרי הדיון בבית המשפט כולם יהיו יותר חכמים. לכן גם יותר נכון לבצע את המפגש אחרי. הקרנות הזרות החליטו שחייבים באופן דחוף לכנס אסיפה שתפטר את הנציגות, אך לא יקרה כלום אם יידחו אותה ביומיים כך שיתנהל משא ומתן אפקטיבי בין הצדדים".

מוטי זיסרצילום: מוטי קמחי

בסוף השבוע יגישו הנאמנים של אלביט הדמיה את חוות הדעת של המומחים מטעמם,  שרון חנס ואהוד קמר, שיכריעו מבחינתם בשאלה האם הקרנות הזרות גיבשו הסדר מפלה עם חברת אלביט הדמיה.

הנציגות המקצועית אשר מתנגדת להסדר אשר הוגש על ידי הקרנות הזרות והחברה לבית המשפט מחזיקה בעמדה כי ההסדר מפלה. ומכיוון שבהסדר החוב מטעם החברה ממירים את מרבית החוב למניות הקרנות הזרות יקבלו פרמיית שליטה ממנה לא יצליחו ליהנות שאר מחזיקי אגרות החוב.

על פי כתבי בית המשפט קרן יורק מחזיקה ב-20% מסך אגרות החוב בשווי כולל של 240 מיליון שקל ערך נקוב, כאשר DK מחזיקה ב-15% מסך אגרות החוב בהיקף של 310 מיליון שקל ערך נקוב.

כדי למנוע פיצוץ במשא ומתן, ישבה הנציגות המקצועית עם הקרנות הזרות על מנת לנסות לגבש הסדר אחר. לטענת המקורב לנציגות: "הנציגות הציעה מספר הצעות שהיו אמורות לעזור לכולם לרדת מהעץ ולהצליח להגיע להסדר, שמצד אחד לא מפלה בין מחזיקי אגרות החוב מהציבור לקרנות הזרות ומצד שני לא מגדיל את החוב של החברה לאחר ההסדר".

"אופן ההתנהלות של הקרנות הזרות לטענת המקורב מצביע על כך כי הן מעוניינות לבצע אקזיט מיידי באמצעות קבלת פרמיית השליטה. "הם לא מוכנות להיתקע עם אגרות חוב לאורך זמן של אפילו 8 שנים ולכן גם לא מוכנות לדון בהסדרים אשר יעניקו להן בפועל מספר אגורות יותר מאשר בהסדר הנוכחי. את הקרנות הזרות מעניינת פרמיית השליטה אותה יוכלו למכור".

דיון מקדמי דחוף אמור להתקיים בתיק אלביט הדמיה ב-19 במאי ב-11:30 בבוקר בפני השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker