הסכם ההפצה בין קמהדע לבקסטר הוגדל ב-55 מיליון ד' והוארך בשנה

החברה מרחיבה את הסכם השיווק האסטרטגי שלה עם חברת בקסטר ■ החברה פיתחה את התרופה גלסיה (Glassia), שניתנת בעירוי למחלת הריאות הכרונית נפחת תורשתית

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת קמהדע, שמפתחת תרופות על בסיס פלזמה לשימושים מצילי חיים, מרחיבה את הסכם השיווק האסטרטגי שלה עם חברת בקסטר. קמהדע פיתחה את התרופה גלסיה (Glassia), שניתנת בעירוי למחלת הריאות הכרונית נפחת תורשתית, וקיבלה אישור לשווק אותה בארה"ב באוגוסט 2010.

בעקבות קבלת האישור נחתם בין קמהדע לבקסטר לפיו קיבלה בקסטר זכות בלעדית לשווק את התרופה בארה"ב, קנדה אוסטרליה וניו זילנד וזכות להשתמש בטכנולוגיה של קמהדע.

כחלק מההסכם התחייבה בקסטר לשלם לקמהדע סכומים חד פעמיים בסכום של עד 45 מיליון דולר ולרכוש מקמהדע את התרופה בסכום מינימלי של 60 מיליון דולר עד 2016 או עד שבקסטר תחל לייצר את גלסיה בעצמה תמורת תמלוגים לקמהדע.

החברה הישראלית התחייבה מצידה להעמיד לטובת בקסטר כושר ייצור שיאפשר לה לרכוש את גלסיה בהיקף של לא פחות מ-110 מיליון דולר. בעקבות עדכון ההסכם בין השתיים מהבוקר סך ההכנסות המינימלי שתקבל קמהדע מבקסטר הוגדל מ-110 מיליון דולר ל-165 מיליון דולר כלומר ב-50% ואילו תוקפו של הסכם ההפצה יוארך בשנה אחת מ-2015 עד 2016.

יו"ר קמהדע, דוד צורצילום: עופר וקנין

המעבר לשלב תשלום התמלוגים מבקסטר לקמהדע יידחה בשנה אחת לפחות מ-2016 ל-2017. עד למועד זה תמשיך בקסטר לשווק את גלסיה המיוצרת במפעלה של קמהדע, ועל כן צופה קמהדע שלהרחבת ההסכם והארכת תוקפו תהיה השפעת חיובית על רווחיותה ב-2015 וב-2016.

קמהדע דיווחה במקביל על השלמת אבן דרך נוספת בהסכם הרישיון המקורי עם בקסטר שתזכה אותה בתשלום נוסף של 4.5 מיליון דולר ב-2013. קמהדע, שצפויה להתחיל עד לסוף 2013 בשלב השני בניסוי הקליני בתרופה לנפחת תורשתית באמצעות משאף, מציינת שיש לה את היכולת לספק את הדרישה הגוברת מבקסטר לאורך כל שנות ההסכם המורחב וכן לענות על הביקושים הצפוויים ל-AAT - התרופה לנפחת תורשתית במתן באמצעות משאף - לקראת הכניסה לשוק האירופי שצפויה ב-2015 ולקראת הכניסה לשוק האמריקאי שצפויה ב-2016 בכפוף לקבלת אישורי שיווק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker