ממשיכה להשקיע בחו"ל: הראל רוכשת נדל"ן בגרמניה בכ-233 מ' ש'

חברת הביטוח דיווחה הבוקר כי תרכוש שני נכסים, בשותפות עם חברות נוספות: נכס ראשון בדיסלדורף תמורת 72 מיליון שקל; ונכס שני בפרנקפורט בכ-161 מיליון שקל (חלקה של חברת הביטוח)

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
ערן אזרן

נמשכת ההשקעה של חברות הביטוח בנדל"ן מניב בחו"ל: הראל ביטוח ופיננסים דיווחה הבוקר (ה') כי תרכוש שני נכסים, בשותפות עם חברות נוספות, הממוקמים בגרמניה. הנכס ראשון, בו מחזיקה הראל ב-45% מהזכויות, יירכש תמורת 72 מיליון שקל (חלקה של חברת הביטוח), והנכס השני, בו מחזיקה ב-30% מהזכויות, יירכש תמורת כ-161 מיליון שקל.

בעסקה הראשונה חתמו הראל ואשטרום נכסים על הסכם לרכישת בניין משרדים בדיסלדורף גרמניה, בכ-161 מיליון שקל (כ-34.5 מיליון יורו).הרכישה מבצעת על ידי שותפות, שכל אחת משתי החברות מחזיקה ב-45% מהזכויות בה. דמי השכירות בנכס מבטאים תשואה של כ-8.4% על המחיר.

במקביל דיווחה הראל כי רכשה ביחד עם עורק קפיטל וגוף מוסדי ישראלי שני בניינים בפרנקפורט תמורת בכ-460 מיליון שקל (כ-98 מיליון יורו). חלקן של הראל ושל הגוף המוסדי בהשקעה עומד על 35% כל אחת, ואילו עורק קפיטל, אשר שתנהל את הנכס, תחזיק ב-30% מהנכס. הרכישה תמומן על ידי הון השותפים והלוואה בנקאית, כאשר סך מרכיב ההון על ידי כלל השותפים בנכס יעמוד על כ-31.5 מיליון יורו.

גדי בן חיים, מנהל תחום הנדל"ן בהראל ביטוח ופיננסיםצילום: איציק בירן

בעבר כבר רכשה הראל לא מעט נכסים בחו"ל. בין אלה ניתן להזכיר נכס מסחרי במנהטן תמורת כ-66 מיליון דולר, נכס מסחרי בפארק אווניו בניו יורק, בנייני משרדים ביוסטון טקסס ובנייני מגורים בניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט; וכן שני בניינים בלונדון המושכרים לממשלת בריטניה ל-12 שנים, בניין נוסף בלונדון המושכר ליוניסף (קרן לזכויות הילד של האו"ם), בניין מטה חברת הביטוחAVIVA  בנוריץ' בריטניה ושני מתחמי משרדים בהאנובר ולייפציג גרמניה.

ההשקעות בנדל"ן מניב בחו"ל מהוות עד 5% מתוך תיק הנכסים של חברות הפנסיה הגדולות, שרובן בבעלות חברות הביטוח הישראליות. הראל הגדילה את נכסי הנדל"ן להשקעה בארץ ובחו"ל ב-80% בארבע השנים האחרונות לסך של כ-2.5 מיליארד שקל; מגדל צמחה בתחום ב-35% בארבע השנים החולפות ל-4 מיליארד שקל וכלל ביטוח הוסיפה 15% באותו פרק זמן לסכום כולל של 2 מיליארד שקל.

"רכישה זו הינה תוצר נוסף של מדיניות ההשקעה של הראל בנכסים מניבים איכותיים בחו"ל", הסביר גדי בן חיים, ראש תחום השקעות בנדל"ן בקבוצת הראל. "כלכלת גרמניה הינה מהיציבות בעולם ומחירי הנכסים בה מגלמים כיום הזדמנויות השקעה ראויות. אנו שמחים על המשך שיתוף הפעולה עם אשטרום נכסים".

"אנו ממשיכים לפעול על פי תכניתנו האסטרטגית להרחבת פורטפוליו הנכסים המניבים שלנו בשוק הגרמני, שאנו רואים אותו כמשלים לפורטפליו המניב שלנו בשוק הישראלי, וכבעל פוטנציאל השבחה משמעותי. בעסקה הנוכחית נרכש נכס איכותי וחדש בעיר המרכזית דיסלדורף, המושכר לשוכרים איכותיים, ושמומן בתנאים אטרקטיביים, הבאים לידי ביטוי בפער הקיים בין התשואה הגבוהה שמניב הנכס לבין הריבית הנוחה המשמשת למימון רכישתו", אמר מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker