אורנשטיין מדלל את דירקטוריון אי.די.בי: 6 דירקטורים התפטרו

הפורשים מאי.די.בי פיתוח הם יצחק מנור, בן יוסף ושימל ■ הפורשים מאי.די.בי אחזקות הם דידי מנור, ביסקר וכהן ■ דירקטוריון אי.די.בי. פיתוח החליט על מינויים של תמר גוטליב ואילן הלפרין כדירקטורים בלתי תלויים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

השופט איתן אורנשטיין לצד הכנ"ר (כונס הנכסים הראשי) דוד האן ועו"ד חגי אולמן, שמונה כמשקיף מטעם בית משפט בחברת אי.די.בי פיתוח, ממשיכים להחליש את כוחו של בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, נוחי דנקנר.

בבית המשפט המחוזי בתל אביב, קבוצת אי.די.בי. החליטה לצמצם את המספר הכולל של חברי הדירקטוריון בקבוצה ובאי.די.בי. פיתוח, למנות שני דירקטורים בלתי תלויים באי.די.בי. פיתוח ולהגביל את מספר חברי הדירקטוריון המכהנים במקביל באי.די.בי אחזקות ובאי.די.בי פיתוח לשניים לכל היותר. מדובר בצעד חריג לעומת מה שמקובל בחברות אחזקה אחרות במשק.

הנהלת אי.די.בי פיתוחצילום: עופר וקנין

על פי החברה, הדירקטורים שהסכימו לסיים את כהונתם באי.די.בי. פיתוח הם יצחק מנור, אברהם בן יוסף ויעקב שימל. באי.די.בי אחזקות אלה שהסכימו לפרוש הם דורי מנור, רפי ביסקר ואלי כהן. כמו כן, דירקטוריון אי.די.בי. פיתוח החליט על מינויים של תמר גוטליב ואילן הלפרין כדירקטורים בלתי תלויים.

גוטליב, שותפה בחברת יבול שוקי הון, כיהנה בין היתר כמנכ"לית אינווסטק כללי ניהול וחיתום, כמנכ"לית אוסקר גרוס העוסקת בבנקאות להשקעות וכמנכ"לית הראשונה של חברת הדירוג מעלות. הלפרין, יועץ פיננסי ואחראי על גיוס השקעות בגלובוס גרופ, הקים וניהל את מחלקת אשראים מיוחדים בבנק הבינלאומי ובין יתר תפקידיו כנציג הבנק בארה"ב.

ההליך בוצע בתיאום עם נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי. אחזקות ובליווי המשקיף עו"ד חגי אולמן. דנקנר נמצא בתקופת שפל הגדולה ביותר שידע מאז שרכש לפני 10 שנים יחד עם משפחות מנור ולבנת את השליטה באי.די.בי, ומחפש בכל דרך לשמור על השליטה בקבוצה. זו משימה שכרגע נראית כמאתגרת במיוחד בשל חובות עצומים של כ-8 מיליארד שקל הרובצים על אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח לבעלי האג"ח והבנקים, וכן חובות פרטיים לבנקים של כמיליארד שקל בחברות טומהוק וגנדן.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker