דיון דחוף בפרשת אלביט הדמיה בביהמ"ש נקבע ל-19 במאי

השופט ידון בטענת החברה כי "ניתן להורות על כינוס אסיפות נושים גם בטרם הוגשה חוות דעת מומחה ולבד שטרם כינוס האסיפה תהיה מונחת לפני המשתתפים באסיפות חוו"ד"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

דיון מקדמי דחוף עומד להתקיים בתיק אלביט הדמיה ב-19 במאי ב-11:30 בבוקר בפני השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופט דחה את בקשת החברה לכנס אסיפת נושים דחופה לאישור ההסדר אותו גיבשה עם הקרנות הזרות קרן יורק וקרן DK פרטנרס בטענה כי "בקשת אלביט הדמיה מקדימה את זמנה". זאת לאחר שאלביט הדמיה גיבשה הסדר חוב ללא מומחה של בית משפט.

לאור ההחלטה הגישה החברה את עמדתה באיחור לשופט וטענה כי "ניתן להורות על כינוס אסיפות גם בטרם הוגשה חוות דעת מומחה ובלבד שטרם הכינוס היא תהייה מונחת לפני המשתתפים באסיפות".

החברה ציינה כי "המצוקה שאליה נקלעה בשים לב בין היתר ללוחות הזמנים לבקשת הפירוק אשר הוגשה נגדה עלולים לפגוע בחברה אם יתארך ההליך".

אתמול התכנסו לישיבה דחופה נציגי החברה, נציגי מחזיקי אגרות החוב, המומחה מטעם בית המשפט ושלל הנאמנים בבית ציוני אמריקה. למפגש הגיעו גם נציגי הקרנות הזרות ובניהם ג'רמי בלנק נציג קרן יורק בישראל.

מוטי זיסרצילום: עופר וקנין

הצדדים צריכים להגיע לפשרה בין ההסכם אותו גיבשו הקרנות הזרות אשר ממיר את מרבית החוב של אלביט הדמיה למניות להסכם אותו גיבשה הנציגות המקצועית של מחזיקי אגרות החוב, אשר מעוניינת להשאיר את החברה עם חוב של 1.4 מיליארד שקל למחזיקי אגרות החוב.

מסתמן כי המומחה מטעם בית המשפט רו"ח רוני אלראי יאלץ להביע את דעתו האם ההסכם אותו מעוניינת החברה להעלות להצבעה מפלה את מחזיקי אגרות החוב של הקרנות הזרות על פני שאר מחזיקי אגרות החוב מהציבור אשר לא ייהנו מפרימת שליטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker