בנק אגוד: תשואת חסר לדלק רכב בשל העלאת המס על מכוניות יוקרה

הבנק נוקב במחיר יעד של 33 שקל למניה, גבוה ב-10% ממחיר היעד הקודם, אך נמוך ב-6% ממחיר המניה הנוכחי - 35.2 שקלים ■ "הסנטימנט השלילי שנוצר בעקבות העלאות המסים ומכירות צנועות יחסית בארבעת החודשים הראשונים של השנה יכבידו על התוצאות"

ערן אזרן

בנק אגוד העלה מחיר היעד למניית דלק רכב ל-33 שקל - גידול של 10% ביחס למחיר היעד הקודם שעמד על 30.7 שקל ונמוך ב-6% ממחיר המניה הנוכחי בבורסה - 35.2 שקלים. עם זאת, אנליסט הבנק דורון דגול הותיר למניה המלצה של "תשואת חסר", בין היתר, בשל העלאת המס המתוכננת על מכוניות יוקרה ומכירות צנועות יחסית בארבעת החודשים הראשונים של השנה.

דלק רכב, שמנייתה עלתה במהלך השנה האחרונה ב-42%, נסחרת כעת לפי שווי שוק של 2.38 מיליארד שקל. קריסה בשער הין היפני בסוף הרבעון הרביעי של 2012 סייעה לחברה, שבשליטת גיל אגמון, להציג רווח של 172 מיליון שקל, גידול של 243% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2011 - למרות ירידה חדה ברווח התפעולי.

דגול מעריך כי השפעת הין על הכנסות המימון ייחלשו ברבעונים הבאים והחל מהרבעון השלישי, החברה תישאר עם הוצאות מימון רגילות. מאידך, דגול מעלה את שולי הרווח של החברה באופן שתואם את העלייה ברבעון הראשון ואת המשך היחלשות הין גם ברבעון השני.

מאזדה 3צילום: מאזדה

לדברי דגול, העדכון כולל הנמכת צפי מכירות להמשך השנה על אף שהחברה צפויה להשיק דגם חדש של מאזדה 3 - מה שייצור עליה בהכנסות בהשוואה לשנה שעברה. דגול מדגיש כי תשואת הדיבידנד של החברה היתה גבוהה מאד בשנה האחרונה ועמדה על 11%, אך לדבריו לשנה הקרובה היא צפויה לרדת לרמה של 5%, אלא אם כן מטבע הין ימשיך לצלול בקצב הדומה לחודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker