מנכ"ל בבילון: "אנחנו חברת BI מהטובות בעולם - צומת מידע אדיר"

חתם בשוק לאלון כרמלי בכנס אופנהיימר: "היינו מאוד שמחים אם היית מודיע לנו לפני מכירת המניות בשוק על המכירה; כל גוף מוסדי שמח לקנות מניית בבילון"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים14
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בסוף אפריל, יום לאחר פרסום הדו"חות של בבילון, מימש המנכ"ל הפורש אלון כרמלי אופציות ומכר מניות במהלך יום המסחר בשוק, בסכום כולל של 17 מיליון שקל. על ההפתעה של הפעילים ממהלך מימוש האופציות ללא עזרה של מפיץ אפשר היה ללמוד משיחה שנערכה בכנס אופנהיימר השנתי בין כרמלי לבין דורון סרטנה, דירקטור בחברת רקרוד-פידליטי חיתום.

"הינו מאוד שמחים אם היית מודע לנו לפני שאתה מוכר. המניה נסחרת במחיר שפל וכל גוף מוסדי, כולל אנחנו, היה שמח לרכוש אותה", הסביר סרטנה לכרמלי שחמק באלגנטיות מהבעת דעתו בגלוי לגבי שווי האמיתי של המניה בעיניו כשענה, "אני לא עוסק בשווי של המניה. אני עוסק באסטרטגיה של החברה לטווח הארוך".

מבחינת כרמלי, בבילון היא חברת BI (ביזנס אינטליג'נס) מהטובות בעולם שמתמחה בהפקת רווחים מניתוח המידע שאותו היא אוספת. "נהפכנו לצומת מרכזי עבור חברות תוכנה ואפליקציה. אנחנו מתמקצעים כיום ב-BI ומעניקים באמצעותו מענה טוב יותר לשירותי החיפוש והפרסום שמתבצע באמצעות באנרים. כ-20% מהכנסות שלנו לא מגיע מחיפוש".

אלון כרמלי, מנכ"ל בבילוןצילום: דודו בכר

"עברנו תהליך שמאפיין חברות רבות בתעשיית התוכנה. באמצעות הבחירה במודל החינמי הצליחה בבילון להגדיל את הכנסותיה בחמש שנים מ-12 מיליון דולר בסוף 2007 ל-180 מיליון דולר. פילוח ההכנסות שלנו מראה כי מרבית ההכנסות מפרסומות", הסביר כרמלי לקהל הנוכחים, וטען כי דרך בבילון כיום מתבצעים 1% מהחיפושים באינטרנט והחברה נהפכה לאחת מ-30 האתרים הפופולריים בעולם, עם מעל ל-100 מיליון משתמשים אקטיביים".

לטענת כרמלי, התהליכים בשוק ההון והאסטרטגיה החדשה של גוגל הובילו את החברה למסקנה כי עליה לפזר את ההכנסות שלה בין יותר פעילים. "עד לפני זמן מה גוגל היווה כ-80% מההכנסות שלנו, אך עתה אנו מעוניינים להגיע למצב שבו אף אחד מהשותפים שלנו לא יספק לנו יותר מ-40% מההכנסות, ונמשיך לעבור גם עם הרבה פעילים קטנים".

בבילון שואפת ליהפך למתחרה ישיר של גוגל, יאנדקס ויאהו. "קיים היום כוח אדיר לחיפוש הלא ממותג. 30% משוק החיפוש בעולם נשלט היום על ידי חברות כמו בבילון, קונדואיט ו-ASK. קשה בפעול לנתח את גודל התעשייה, אך מטרתנו בשנים הבאות היא להיות אחד מהשחקנים המובילים בשוק החיפוש הלא ממותג. ההבנה של השחקנים בשוק כיום היא כי גוגל לא ניצחה את המשחק".

גם כרמלי מבין כי משחק הגדולים יעבור לשוק הסלולרי שבו בבילון חייבת לתפוס נתח שוק נכבד. "החברות הגדולות שזרקו הרבה כסף לפרסום באינטרנט עדיין לא נמצאות בשוק הסלולרי. בשביל לא ליפול למצב שבו נהיה עוד חברת סטארט-אפ בשוק המפתח מטרתנו כעת לבדוק איך אנחנו נעזרים ב-BI שפיתחנו בשוק הסלולרי ומגדילים את נפח השימוש של המשתמשים. הרכישה האחרונה שעליה דיווחנו אמורה לגרום למשתמשי הסלולרי להשתמש בבבילון. מכיוון שעוד לא הגענו לרווחים משמעותיים במגזר זה אנחנו עוד לא מתייחסים אליו בדו"חות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker