"ברינסווי הפכה בין לילה מחברת מו"פ לחברת שיווק וייצור"

מנכ"ל החברה עוזי סופר: "אנחנו מקבלים פניות מכל העולם לאחר אישור ה-FDA כי ייצרנו מוצר אשר עושה מהפכה בשוק"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"ברינסווי הפכה בין לילה מחברת מו"פ לחברת שיווק וייצור. סימנו 100 מוצרים אשר תיכננו ונתנו לנו גושפנקה כי יש על מי לסמוך ואנו יכולים לשווק את המוצרים שלנו" כך אמר היום מנכ"ל ומייסד בריינסווי, עוזי סופר, בכנס אופנהיימר השנתי.

חברת המכשור הרפואי מייצרת קסדה לטיפול באמצעות גירוי חיצוני ובלתי פולשני את מוח האדם. הפטנטים שעל בסיסם פועלת החברה נמצאים בבעלות רשות הבריאות האמריקאית - NIH ומכון ויצמן.

קסדה של חברת בריינסווי
קסדה לטיפול בדיכאון קליני של חברת בריינסוויצילום: בריינסוויי

"הטכנלוגיה של ברינסווי מאפשרת חדירה לא פולשנית בעומק המוח. חוסר פעילות או עודף פעילות במוח גורמים למחלות שונות, אנחנו יודעים למפות אזורים אשר יש בהם עודף או חוסר פעילות ולרפא אותם. באמצעות הקסדה אותה ייצרנו אנחנו מגיעים לאותם אזורים ומטפלים באמצעות הגברת הפעילות החשמלית או עיכובה". הסביר סופר.

סופר ציין כי הטיפול באמצעות הקסדה מתבצע על ידי 5 מפגשים בני 20 דקות כל אחד. לדבריו, הטיפול מצליח להוריד ב-50% את מדדי הדיכאון ואף להביא אנשים להבריא כך שאחרי הטיפולים הם אינם מוגדרים כאנשים דיכאוניים.

לדבריו, כ-150 מיליון איש סובלים מדיכאון במדינות המפותחות מתוכם כ-15 מיליון בארה"ב. הטיפול הרגיל היום לחולי דיכאון הינו טיפול תרופותי כאשר כ-50% מהמטופלים לא מגיבים לתרופות ו-20% שכן מגיבים לא אוהבים את תופעות הלוואי כגון השמנה, בעיות ביחסי מין וכדומה.

הוא מסביר כי מי שאינו מגיב לתרופה יכול לנסות מערכות כמו est - שוק חשמלי למוח - טיפול אשר מתבצע תחת הרדמה ואישפוז, כאשר הסכנה היא כי השוק החשמלי יכול לגרום לאובדן זיכרון.

כמו כן, הוא ציין כי קיים גם טיפול ה-tms אשר פותח בשנות ה-80 וזכה לאישור ה-FDA ב-2008 אך הוא מצליח לחדור עד 2 סנטימטר והיעילות הקלינית שלו נמוכה. לכן לדעתו, מכיוון שהקסדה של ברינסווי יכולה לגרות אזורים יותר עמוקים הטיפול שלה יותר יעיל.

"לפני שבועיים פרסמנו הודעה כי סיימנו את הסדרה הראשונה בהצלחה. מאז האישור של ה-FDA אנחנו מקבלים פניות מכל העולם, כי מדובר על מוצר אשר עושה מהפכה בשוק.

"אנחנו מעוניינים כי המערכת תהיה בכל בתי החולים והקליניקות בעולם. מדובר במערכת קטנה רוחב 80 סנטימטר וגובה 1.5 מטר עם כל הטכנולוגיה שנמצת בפנים מדובר במערכת הכי פשוטה למשתמש. לא צריך רופא בשביל להפעיל אותה. מדובר בטכנולוגיה אדירה אשר נכנסת לעומק המוח ללא תופעות לוואי ומשנה חיים של אנשים. היום אנחנו עובדים כחברה קטנה אשר גדלה בצורה משמעותית. כ-70 עובדים בירושלים וקו ייצור שעובד. אחד הסיכונים שלנו שיש לנו מסה אדירה של פניות ואנחנו ממוקדים בשוק האמריקאי שהוא המרכזי", אמר סופר


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker