לפיד נפגש עם מנכ"ל טבע: "מו"מ לגבי שינויים בהטבות המס"

שר האוצר ומנכ"ל טבע סיכמו כי ייפתח משא ומתן בנושא ■ לפיד: הגיע הזמן לשנות את חוקי המשחק לגבי הרווחים הכלואים והטבות המס

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר האוצר, יאיר לפיד, נפגש היום (ו') עם נשיא ומנכ"ל טבע, ג'רמי לוין. ממשרד האוצר נמסר כי בפגישתם אמר לפיד ללוין כי הגיע הזמן לשנות את חוקי המשחק לגבי הרווחים הכלואים והטבות המס. לפיד ולוין סיכמו על פתיחת מו"מ אינטנסיבי לשינויים אלה.

טבע פירסמה בדו"ח השנתי של 2012 כי הפרישה 5 מיליון דולר בלבד מרווחיה בישראל למס, כלומר 0.3% מרווחיה בישראל, על רקע הפרשות חשבונאיות גדולות, בעיקר הפרשה של 670 מיליון דולר בגין תביעה על הפטנט על התרופה Protonix. המס ששולם בפועל היה גבוה יותר.

היה זה שפל חדש בתשלום המסים על ידי טבע, לאחר ששילמה מס ב-71 מיליון דולר שהיו 3.5% מרווחיה בישראל ב-2011. טבע מציינת שהיא בוחנת את משמעויות התיקון לחוק ההשקעות מנובמבר 2012, על פיו תוכל לשלם מס מופחת עד נובמבר 2013 על דיווידנדים שהצטברו ולא חולקו (הרווחים הכלואים).

טבע מציינת כי רווחיה מהטבות מס הקשורות במפעלים מאושרים מגיעים ל-15.1 מיליארד דולר ואילו הייתה מחלקת את הרווחים מהם הייתה נדרשת לשלם מס של 2.1 מיליארד דולר.

טבע חלוקה עם המדינה בנושא "רווחיה הכלואים" ותשלום המס עליהם, והדבר אף הגיע להתדיינות משפטית. שר האוצר לפיד אמר במסיבת העיתונאים הראשונה שלו, ביום רביעי השבוע, ביחס לטענות כי יותר מס מהחברות הגדולות במשק, היה מקטין את הגזרות הכלכליות הקשות על הציבור, כי אכן נכון יהיה להגדיל את המס על החברות הגדולות בישראל, אך אין לעשות זאת באופן חד צדדי ובצורה שתפגע בהסכמים קיימים עם החברות, שכן הדבר יבריח משקיעים פוטנציאליים מישראל.

יאיר לפידצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker