איזי אנרגיה מעוניינת למכור את הפעילות שנותרה בארה"ב לאורן זהבי

מדובר בשלוש תחנות דלק ובחמישה נכסי מקרקעין בארה"ב, שנותרו לחברה לאחר שמכרה את רוב תחנות הדלק שלה לפני כחצי שנה לרשת 7 eleven ■ החברה ציינה שבכוונתה לשכור מעריך שווי חיצוני שיקבע מחיר הנכסים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת איזי אנרגיה מעוניינת למכור את פעילות החברה הנכדה, איזי ארה"ב, לידי אורן זהבי, אחד מבעלי השליטה החברה ובנו של היו"ר, אלי זהבי. מדובר בפעילות לא משמעותיות שנותרה לאיזי ארה"ב לאחר שמכרה לפני כחצי שנה את רוב תחנות הדלק שלה לרשת החנויות 7 eleven. החברה מחזיקה כעת בשלוש תחנות דלק ובחמישה נכסי מקרקעין בארה"ב.

איזי אנרגיה מציינת כי ועדת הביקורת של הדירקטוריון אישרה את ההתקשרות עם זהבי, וכן שבכוונתה לשכור מעריך שווי חיצוני שיקבע מחיר הנכסים בארה"ב. התמורה בגין העסקה, כפי שיקבע אותו מעריך חיצוני, לא תהיה במזומן, אלא באמצעות שטר חוב, נושא ריבית, שייפרע רק כשזהבי יחדל להיות בעל שליטה בחברה, אך לא יאוחר משנתיים.

אלי זהביצילום: תומר אפלבאום

איזי אנרגיה חיסלה באוקטובר את רוב פעילות תחנות הדלק שלה בארה"ב. החברה מכרה 88 תחנות (מתוך 91) לידי מפעילת חנויות הנוחות הגדולה בעולם - רשת 7 eleven - בתמורה ל-62.3 מיליון דולר. מה שדחף את החברה לביצוע העסקה היה קושי לשרת חובות של 25 מיליון דולר למחזיקי האג"ח מסדרה א' (היחידה של החברה). לאחר המכירה פרעה החברה את כל חובותיה למחזיקי האג"ח.

בעלי השליטה באיזי אנרגיה הסבירו כי מכירת הנכסים תגדיל את אטרקטיביות ההשקעה בחברה - שהינה כמעט שלד בורסאי - ותסיר את עננת אי הוודאות לגבי הסכומים העתידיים שיתקבלו בחברה הנכדה. איזי ארה"ב נדרשת בין השאר להשלים כמה פעולות הקשורות למכירה - בהן ניקוי, השגת אישורי איכות הסביבה וקבלת רישיונות. 6 מיליון דולר מתוך סכום העסקה עדיין מופקדים בנאמנות.

נכון לסוף 2012 בקופתה של איזי אנרגיה 7.2 מיליון דולר. החברה נסחרת כעת לפי שווי שוק של 24 מיליון שקל - בדומה להיקף ההון העצמי. בנוסף לתחום תחנות הדלק בארה"ב, איזי אנרגיה מעורבת גם בתחום הגז והנפט בישראל באמצעות החברות הבנות איזי אחזקות נפט ואיזי חיפושי אנרגיה.

לפני כשבועיים דיווחה החברה כי החלה לנהל משא ומתן להשקעה של עד מיליון דולר בשותפות שמן, המחזיקה העיקרית (84%) ברישיון "שמן" אל מול חופי אשדוד. בעבר ניהלה כבר החברה מו"מ לרכישת 10% מהזכויות בהיתר "גל" הגובל ברישיון הגז "לווייתן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker