בארי טאף, האיש שמייעץ ומבצע לפישר את רכישות הדולרים, פורש

פישר: "בארי מילא תפקיד מרכזי בתכנון וביצוע תגובת בנק ישראל למשבר הפיננסי שהחל ב-2008, לרבות תוכנית הגדלת יתרות המט"ח וההתערבות בשוק המט"ח, תוכנית רכישת אג"ח ממשלתיות והזרמת נזילות למערכת הבנקאית"

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

בארי טאף, יועץ בכיר לנגיד לענייני מדיניות מוניטארית, חבר בוועדה המוניטארית מאז הקמתה ב-2011 ומומחה מספר אחת של בנק ישראל לנושאי מט"ח, הודיע על פרישתו, לאחר 30 שנה בבנק ישראל. טאף צפוי לסיים את תפקידו עד דצמבר 2013.

טאף נחשב בשנים האחרונות לאיש מספר 3 בבנק לאחר הנגיד, סטנלי פישר, והמשנה לנגיד, קרנית פלוג. הוא מונה לתפקיד יועץ בכיר לנגיד ביולי 2011 עם מינויה של פלוג למשנה לנגיד. המועד המדויק של הפרישה ייקבע לאחר מינוי הנגיד החדש על מנת לאפשר לנגיד החדש המשך עבודה רציפה והעברה מסודרת ומלאה של תפקידו. לא מכבר פרש מבנק ישראל המשנה למנהל חטיבת המחקר, פרופסור מישל סטרבצ'ינסקי.

בארי טאף. בארי טאף. "מדיניות שנועדה לטווח קצר"צילום: אייל טואג

עם פרישתו של טאף מבנק ישראל יתפנה מקום בוועדה המוניטארית של בנק ישראל לנציג הבנק ונראה כי המקום מיועד לפרופסור נתן זוסמן, מנהל חטיבת המחקר בבנק.

הוא ציין במכתבו לנגיד, פרופ' סטנלי פישר, כי "אעשה כל שביכולתי עד לפרישה שלי ולאחריה לעזור לבנק ישראל בביצוע משימותיו, כפי שניסיתי לעשות בכל שנות העבודה שלי בבנק".

טאף החל את דרכו בבנק ישראל לפני כ-30 שנה, ובמשך כעשר שנים שימש גם כחבר הנהלת הבנק. לפני שמונה למנהל חטיבת השווקים ב-2008, שימש במשך כ-7 שנים מנהל מחלקת מטבע חוץ. במסגרת עיסוקיו בבנק ישראל הוא משמש גם חבר המליאה של הרשות לניי"ע. מאז 1994 משמש טאף כיועץ מומחה בקרן המטבע הבינלאומית, ובעבר כיהן כדירקטור בבורסה לניירות ערך בתל אביב וכחבר בוועדת אריאב לפיתוח שוק ההון. 

פישר אמר בתגובה: "בארי הוא מעמודי התווך של בנק ישראל ושותף מלא בהפיכתו של הבנק לגוף מודרני המתמודד בהצלחה רבה בשווקים הבינלאומיים. בארי מילא תפקיד מרכזי בתכנון וביצוע תגובת בנק ישראל למשבר הפיננסי שהחל ב-2008, לרבות תוכנית הגדלת יתרות המט"ח וההתערבות בשוק המט"ח, תוכנית רכישת אג"ח ממשלתיות והזרמת נזילות למערכת הבנקאית. כולנו אסירי תודה על תרומתו החשובה לפיתוח שוק המט"ח בישראל ולגיבוש מדיניות שער החליפין, כמו גם על תרומתו לעיצוב המדיניות המוניטארית באמצעות השתתפותו הפעילה כחבר בוועדה המוניטארית של בנק ישראל, מאז שהוקמה ב-2011".

טאף, בעל תואר שני בהצטיינות במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית, הוביל שורה של מהלכים במהלך שנות עבודתו בבנק, ובהם הכנסת השקל למערכת התשלומים הבינלאומית CLS, הקמת חטיבת השווקים במסגרת הרה ארגון בבנק, הקמת נציגות בנק ישראל בניו-יורק, שיפור והכנסת שיטות מתקדמות בניהול תיק היתרות והכללת מטבעות ונכסים חדשים בתיק.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker